Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem
Belka
Wtorek, 8 Kwietnia 2025   imieniny: Julia, Dionizy, January
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Byłam tu przed “Ojcem Mateuszem" [W najnowszym TN]

Data publikacji: 2019-04-24, Data modyfikacji: 2019-04-26
A A AWydrukDrukuj  
 
Rozmowa z KATARZYNĄ KUBACKĄ-SEWERYN organizatorką Festiwalu Filmów – Spotkań NieZwykłych. – Lada dzień rozpocznie się w Sandomierzu kolejna, 16. już edycja Festiwalu Filmów – Spotkań NieZwykłych, imprezy gromadzącej wybitnych twórców oraz miłośników kina z całej Polski. Jakie uczucia towarzyszą w przededniu wydarzenia jego pomysłodawczyni i głównej organizatorce? – Jest, oczywiście, ekscytacja, jest radość ze zbliżającego się spotkania z widzami i twórcami, jest ogromny zapał do pracy i, niestety, niezmiennie towarzyszące przygotowaniom duże zmęczenie, gdyż spraw, na których trzeba się skoncentrować, jest mnóstwo. W tym roku, od kilku miesięcy, towarzyszy mi jeszcze jedno uczucie, które przeplata się z satysfakcją i zapałem. To rozgoryczenie i rozczarowanie… Więcej w papierowym i elektronicznym wydaniu „TN”. KUP e-TN:  

Pełna treść wiadomości na: tyna.info.pl/?p=43102
tyna.info.pl, Źródło artykułu: tyna.info.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
staszowski

Powiat staszowski - położony w południowo-wschodniej części województwa świętokrzyskiego, zajmuje powierzchnię 924 km² i liczy 74 tys. mieszkańców, a jego siedzibą jest miasto Staszów. W jego skład wchodzą gminy: Osiek, Połaniec, Staszów, Bogoria, Łubnice, Oleśnica, Rytwiany, Szydłów.

W minionych wiekach ziemia staszowska była we władaniu kilku rodów, stąd na jej terenach zabytkowe pałace, dwory, a nawet zamki obronne. Od szeregu stuleci był to obszar rolniczy z drobnym przemysłem opartym głównie na warsztatach rzemieślniczych. W ostatnich dziesięcioleciach w związku z wydobyciem i przetwórstwem siarki w Grzybowie i Osieku nastąpił istotny jego rozwój. Zabytki to: Staszowski Ratusz z XVIII w., Drewniana dzwonnica w Beszowej, Brama Krakowska, Pałac Artura Radziwiłła, Dwór w Ruszczy i wiele innych.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola