Belka
Sobota, 19 Kwietnia 2025   imieniny: Adolf, Leon, Tymon
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Cudu zrobić się nie da [W najnowszym TN]

Data publikacji: 2019-03-27, Data modyfikacji: 2019-03-27
A A AWydrukDrukuj  
 
100 dni po objęciu funkcji prezydenta Tarnobrzega przez Dariusza Bożka rozmawialiśmy z nim na temat problemów, z którymi przyszło mu się zmierzyć w tym czasie i priorytetów na najbliższe miesiące – między innymi o cenach śmieci, płatnych parkingach w centrum miasta, budowie obwodnicy i galerii handlowych. – Ile razy już pomyślał Pan: po co mi to było? – Ciekawe pytanie. Odpowiem na nie nieco inaczej. Kilka osób pytało mnie co bym robił, gdybym jesienią miał tę wiedzę na temat miasta i urzędu, którą mam dziś? Czy wystartowałbym w wyborach? I zawsze odpowiadam, że tak… – Pytam, bo początek kadencji kojarzy się z „radosną twórczością”, zmianami kadrowymi i snuciem planów. A tutaj na start mieliśmy serię problemów i trudnych decyzji – podwyżka cen śmieci, koniec fi nansowania koszykówki, afera w TTBS. Spodziewał się Pan tego? – Tematu śmieci oczywiście byłem świadomy. Był on wałkowany przez rok i w końcu trzeba było to zakończyć. Ktoś musiał zdecydować, że nie unieważniamy kolejnego przetargu i nie ogłaszamy następnych. Miałem świadomość, że całe odium spadnie na mnie, chociaż w ogóle nie czuję się winnym tego problemu… Więcej w papierowym i elektronicznym wydaniu „TN”. KUP e-TN:  

Pełna treść wiadomości na: tyna.info.pl/?p=42473
tyna.info.pl, Źródło artykułu: tyna.info.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
staszowski

Powiat staszowski - położony w południowo-wschodniej części województwa świętokrzyskiego, zajmuje powierzchnię 924 km² i liczy 74 tys. mieszkańców, a jego siedzibą jest miasto Staszów. W jego skład wchodzą gminy: Osiek, Połaniec, Staszów, Bogoria, Łubnice, Oleśnica, Rytwiany, Szydłów.

W minionych wiekach ziemia staszowska była we władaniu kilku rodów, stąd na jej terenach zabytkowe pałace, dwory, a nawet zamki obronne. Od szeregu stuleci był to obszar rolniczy z drobnym przemysłem opartym głównie na warsztatach rzemieślniczych. W ostatnich dziesięcioleciach w związku z wydobyciem i przetwórstwem siarki w Grzybowie i Osieku nastąpił istotny jego rozwój. Zabytki to: Staszowski Ratusz z XVIII w., Drewniana dzwonnica w Beszowej, Brama Krakowska, Pałac Artura Radziwiłła, Dwór w Ruszczy i wiele innych.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola