Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem
Belka
Piątek, 2 Maja 2025   imieniny: Anatol, Zygmunt, Anastazy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Konieczna eutanazja czy niehumanitarne zabójstwo? [W najnowszym TN]

Data publikacji: 2019-04-03, Data modyfikacji: 2019-04-04
A A AWydrukDrukuj  
 
W prowizorycznym przytulisku niedaleko Koprzywnicy został uśpiony pies. Czy rzeczywiście nie było szans na jego uratowanie, czy – jak twierdzi jego tymczasowa opiekunka – gmina chciała po prostu zaoszczędzić na kosztach leczenia zwierzęcia? Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt Animals mówi nie o eutanazji, ale o niehumanitarnym zabójstwie. Sprawa trafiła do prokuratury Jamniczka pojawiła się w Beszycach w drugiej połowie lutego. Została najprawdopodobniej porzucona. Przez prawie dwa tygodnie błąkała się po wsi. Pani Anna ulitowała się nad zwierzęciem, zaczęła je karmić. Jednocześnie, jak podkreśla, niemal codziennie telefonowała do Urzędu Miasta i Gminy, do odpowiedzialnego za opiekę nad bezdomnymi zwierzętami wydziału ochrony środowiska. – Za każdym razem słyszałam to samo, że gmina na pewno zajmie się pieskiem. Jednak ciągle coś stało na przeszkodzie, albo nie było samochodu, albo kierowcy. Byłam zwodzona w taki sposób przez niemal dwa tygodnie – relacjonuje kobieta… (mp) Więcej w papierowym i elektronicznym wydaniu „TN”. KUP e-TN:

Pełna treść wiadomości na: tyna.info.pl/?p=42602
tyna.info.pl, Źródło artykułu: tyna.info.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
staszowski

Powiat staszowski - położony w południowo-wschodniej części województwa świętokrzyskiego, zajmuje powierzchnię 924 km² i liczy 74 tys. mieszkańców, a jego siedzibą jest miasto Staszów. W jego skład wchodzą gminy: Osiek, Połaniec, Staszów, Bogoria, Łubnice, Oleśnica, Rytwiany, Szydłów.

W minionych wiekach ziemia staszowska była we władaniu kilku rodów, stąd na jej terenach zabytkowe pałace, dwory, a nawet zamki obronne. Od szeregu stuleci był to obszar rolniczy z drobnym przemysłem opartym głównie na warsztatach rzemieślniczych. W ostatnich dziesięcioleciach w związku z wydobyciem i przetwórstwem siarki w Grzybowie i Osieku nastąpił istotny jego rozwój. Zabytki to: Staszowski Ratusz z XVIII w., Drewniana dzwonnica w Beszowej, Brama Krakowska, Pałac Artura Radziwiłła, Dwór w Ruszczy i wiele innych.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola