Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem
Belka
Poniedziałek, 14 Kwietnia 2025   imieniny: Julianna, Justyna, Walerian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Lipne faktury i tajne nagrania [W najnowszym TN]

Data publikacji: 2019-03-13, Data modyfikacji: 2019-03-16
A A AWydrukDrukuj  
 
Przed tarnobrzeskim Sądem Rejonowym odbyła się kolejna rozprawa w procesie Grzegorza Kiełba, byłego prezydenta Tarnobrzega oskarżonego o przyjęcie 20 tys. zł łapówki. Zeznawali powołani na świadków przez obronę miejscy urzędnicy. Jako pierwszy zeznawał prezes Rejonu Dróg Miejskich Artur Anioł. Choć o samym przyjęciu ewentualnej łapówki nic nie wiedział, opowiedział sądowi o swoim spotkaniu z Dariuszem Kołkiem – biznesmenem i radnym, który pod kontrolą Centralnego Biura Antykorupcyjnego wręczył G. Kiełbowi pieniądze. – W listopadzie albo grudniu 2017 roku spotkałem Dariusza Kołka w Urzędzie Miasta. Zaczepił mnie i powiedział, że wyremontował na własny koszt drogę gminną przy swoich działkach w okolicy dawnego FUM-u. Napomknął, że ja jako prezes RDM, mógłbym zafakturować to i RDM będzie mógł wystawić rachunek miastu. Byłem zaskoczony, to byłoby nielegalne… (wel) Więcej w papierowym i elektronicznym wydaniu „TN”. KUP e-TN:  

Pełna treść wiadomości na: tyna.info.pl/?p=42109
tyna.info.pl, Źródło artykułu: tyna.info.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
staszowski

Powiat staszowski - położony w południowo-wschodniej części województwa świętokrzyskiego, zajmuje powierzchnię 924 km² i liczy 74 tys. mieszkańców, a jego siedzibą jest miasto Staszów. W jego skład wchodzą gminy: Osiek, Połaniec, Staszów, Bogoria, Łubnice, Oleśnica, Rytwiany, Szydłów.

W minionych wiekach ziemia staszowska była we władaniu kilku rodów, stąd na jej terenach zabytkowe pałace, dwory, a nawet zamki obronne. Od szeregu stuleci był to obszar rolniczy z drobnym przemysłem opartym głównie na warsztatach rzemieślniczych. W ostatnich dziesięcioleciach w związku z wydobyciem i przetwórstwem siarki w Grzybowie i Osieku nastąpił istotny jego rozwój. Zabytki to: Staszowski Ratusz z XVIII w., Drewniana dzwonnica w Beszowej, Brama Krakowska, Pałac Artura Radziwiłła, Dwór w Ruszczy i wiele innych.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola