Belka
Piątek, 18 Kwietnia 2025   imieniny: Apoloniusz, Bogusława, Bogusław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Monterzy z “Budowlanki" najlepsi na Podkarpaciu!

Data publikacji: 2019-02-15, Data modyfikacji: 2019-02-17
A A AWydrukDrukuj  
 
W Rzeszowie odbył się IV Podkarpacki Turniej Budowlany Monterów Systemów Suchej Zabudowy. Do finału przystąpiło 10 szkół budowlanych województwa podkarpackiego między innymi z Rzeszowa, Krosna czy Jarosławia, Dębicy, Przemyśla i Tarnobrzega. Najlepszą ekipą okazali się uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 „Budowlanka”. Zawodnicy w pierwszej części rozwiązywali test z zakresu znajomości systemów suchej zabudowy, wykazując się odpowiednim poziomem wiedzy zawodowej. W drugiej części zawodów, zespoły dwuosobowe wykonywały zadanie praktyczne, na przygotowanych stanowiskach pracy zgodnie z otrzymaną dokumentacją. Zadanie wymagało dużych umiejętności, staranności i precyzji. Uczniowie musieli odpowiednio przygotować obróbkę materiału i dopasować poszczególne elementy systemu suchej zabudowy tak, aby dokładnie wykonać element według określonego wzoru. Turniej cieszy się dużym zainteresowaniem wśród szkół budowlanych, samych uczniów, ale także pracodawców, którzy angażują się w jego przygotowanie  

Pełna treść wiadomości na: tyna.info.pl/?p=41530
tyna.info.pl, Źródło artykułu: tyna.info.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
staszowski

Powiat staszowski - położony w południowo-wschodniej części województwa świętokrzyskiego, zajmuje powierzchnię 924 km² i liczy 74 tys. mieszkańców, a jego siedzibą jest miasto Staszów. W jego skład wchodzą gminy: Osiek, Połaniec, Staszów, Bogoria, Łubnice, Oleśnica, Rytwiany, Szydłów.

W minionych wiekach ziemia staszowska była we władaniu kilku rodów, stąd na jej terenach zabytkowe pałace, dwory, a nawet zamki obronne. Od szeregu stuleci był to obszar rolniczy z drobnym przemysłem opartym głównie na warsztatach rzemieślniczych. W ostatnich dziesięcioleciach w związku z wydobyciem i przetwórstwem siarki w Grzybowie i Osieku nastąpił istotny jego rozwój. Zabytki to: Staszowski Ratusz z XVIII w., Drewniana dzwonnica w Beszowej, Brama Krakowska, Pałac Artura Radziwiłła, Dwór w Ruszczy i wiele innych.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola