Belka
Niedziela, 20 Kwietnia 2025   imieniny: Agnieszka, Teodor, Czesław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Na Eskimosa do prokuratury [W najnowszym TN]

Data publikacji: 2019-02-27, Data modyfikacji: 2019-03-01
A A AWydrukDrukuj  
 
Firma Eskimos nadal zalega z płatnościami za przyjęte owoce przedsiębiorcom, którzy przystąpili do programu interwencyjnego skupu jabłek. Ci mają dość czekania. Część skierowała już do prokuratury zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez spółkę koordynującą rządowy mechanizm stabilizacji cen. Jeśli pieniędzy nadal nie będzie, wielu firmom skupującym owoce grozi bankructwo. Opóźnienia w płatnościach ze strony spółki Eskimos wynoszą już kilka tygodni. Większość spośród przedsiębiorców, którzy przystąpili do programu i skupowali od sadowników owoce po wyższych niż rynkowe cenach, od grudnia nie otrzymała żadnych pieniędzy. Od tamtej pory nic się dzieje. Nie pomagają apele i prośby zdesperowanych właścicieli skupów, których fi rmy tracą płynność finansową. Przedsiębiorcy przyznają, że ciągle są mamieni obietnicami, z których nic nie wynika. A zgodnie z umową, terminy płatności miały wynosić 10 dni. W tej sytuacji niektórzy przedsiębiorcy skierowali zawiadomienia do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez firmę Eskimos… (jż) Więcej w papierowym i elektronicznym wydaniu „TN”. KUP e-TN:  

Pełna treść wiadomości na: tyna.info.pl/?p=41785
tyna.info.pl, Źródło artykułu: tyna.info.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
staszowski

Powiat staszowski - położony w południowo-wschodniej części województwa świętokrzyskiego, zajmuje powierzchnię 924 km² i liczy 74 tys. mieszkańców, a jego siedzibą jest miasto Staszów. W jego skład wchodzą gminy: Osiek, Połaniec, Staszów, Bogoria, Łubnice, Oleśnica, Rytwiany, Szydłów.

W minionych wiekach ziemia staszowska była we władaniu kilku rodów, stąd na jej terenach zabytkowe pałace, dwory, a nawet zamki obronne. Od szeregu stuleci był to obszar rolniczy z drobnym przemysłem opartym głównie na warsztatach rzemieślniczych. W ostatnich dziesięcioleciach w związku z wydobyciem i przetwórstwem siarki w Grzybowie i Osieku nastąpił istotny jego rozwój. Zabytki to: Staszowski Ratusz z XVIII w., Drewniana dzwonnica w Beszowej, Brama Krakowska, Pałac Artura Radziwiłła, Dwór w Ruszczy i wiele innych.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola