Belka
Wtorek, 8 Kwietnia 2025   imieniny: Julia, Dionizy, January
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Nie będzie chlewni w Dymitrowie - inwestor się wycofał

Data publikacji: 2019-04-10, Data modyfikacji: 2019-04-11
A A AWydrukDrukuj  
 
Baranów Sandomierski. Prywatny inwestor, który chciał na swojej działce w Dymitrowie Małym w gminie Baranów Sandomierski wybudować budynek inwentarski na prawie 2 tysiące świń, zrezygnował z tych planów. Jak poinformował burmistrz Baranowa Sandomierskiego Marek Mazur pod koniec ubiegłego tygodnia inwestor, będący zarazem mieszkańcem gminy, przesłał do Urzędu Miasta i Gminy pismo, aby wycofać wniosek o uzgodnienia środowiskowe. To oznacza wstrzymanie jakichkolwiek dalszych prac w tym temacie. – Ci państwo uzasadniali to tym, że szanują wolę mieszkańców Dymitrowa Małego i sąsiednich miejscowości, którzy byli zdecydowanie przeciwni realizacji tego typu zadania na tym terenie – tłumaczy M. Mazur. Warto przypomnieć, iż opór społeczny w przypadku planowanej budowy był bardzo duży. Ludzie obawiali się smrodu, spadku wartości nieruchomości, zniszczenia lokalnych dróg a także zanieczyszczenia środowiska. Na terenie gminy pojawiły się również plakaty nawołujące do sprzeciwu. Zadowolenia z wycofania się z planów budowy chlewni w Dymitrowie Małym nie kryje radny z tej miejscowości Waldemar Chwieja a zarazem sołtys Dymitrowa Dużego. – Nasi mieszkańcy chcąc zapobiec podobnym pomysłom w przyszłości podjęli uchwałę na zebraniu wiejskim, aby okoliczne niezagospodarowane do tej pory tereny przeznaczyć pod budownictwo jednorodzinne. Do tego potrzebna jest zmiana w Planie Zagospodarowania Przestrzennego Gminy. Gdyby to się udało to ten teren idealnie pod taką zabudowę by się nadawał, zwłaszcza, że jest on uzbrojony w wodę, prąd i gaz. Obok przebiega też droga powiatowa. To jedyne miejsce w kierunku którego nasza miejscowość może się rozrastać – uważa radny. – Wprowadzenie proponowanych zmian na ten moment jest niemożliwe, ponieważ prace nad nowym planem zagospodarowania przestrzennego są na takim etapie, iż taka modyfikacja wymusiłaby od nowa rozpoczęcie całej procedury – zaznacza burmistrz. (ds)

Pełna treść wiadomości na: tyna.info.pl/?p=42729
tyna.info.pl, Źródło artykułu: tyna.info.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
staszowski

Powiat staszowski - położony w południowo-wschodniej części województwa świętokrzyskiego, zajmuje powierzchnię 924 km² i liczy 74 tys. mieszkańców, a jego siedzibą jest miasto Staszów. W jego skład wchodzą gminy: Osiek, Połaniec, Staszów, Bogoria, Łubnice, Oleśnica, Rytwiany, Szydłów.

W minionych wiekach ziemia staszowska była we władaniu kilku rodów, stąd na jej terenach zabytkowe pałace, dwory, a nawet zamki obronne. Od szeregu stuleci był to obszar rolniczy z drobnym przemysłem opartym głównie na warsztatach rzemieślniczych. W ostatnich dziesięcioleciach w związku z wydobyciem i przetwórstwem siarki w Grzybowie i Osieku nastąpił istotny jego rozwój. Zabytki to: Staszowski Ratusz z XVIII w., Drewniana dzwonnica w Beszowej, Brama Krakowska, Pałac Artura Radziwiłła, Dwór w Ruszczy i wiele innych.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola