Belka
Środa, 9 Kwietnia 2025   imieniny: Maria, Marceli, Dymitr
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Niepowtarzalna szansa rozwoju [W najnowszym TN]

Data publikacji: 2019-04-10, Data modyfikacji: 2019-04-11
A A AWydrukDrukuj  
 
Rozmowa z KAMILĄ PIECH, radną Sejmiku Województwa Podkarpackiego, wiceprezes Fundacji Pro Arte et Historia. – Czy wynik wyborów samorządowych w 2018 r. Panią zaskoczył? To był bardzo udany debiut. – Wynik był rzeczywiście dobry, otrzymałam prawie 11 tys. głosów. Wyborcy docenili moją dotychczasową pracę, ufając, że dalej będę działać na rzecz rozwoju naszego regionu. Na dobry wynik wpłynęły liczne i bardzo dobre spotkania z ludźmi. Odbyłam ich setki, po kilka w ciągu jednego dnia, wsłuchując się w głos swoich wyborców. W uzyskaniu mandatu pomogło również to, że przez prawie trzy lata na stanowisku dyrektora Wydziału Infrastruktury w Urzędzie Wojewódzkim odpowiadałam za najważniejsze inwestycje drogowe (m.in. wydawałam decyzje na budowę S19 na północ i południe od Rzeszowa), kolejowe i na przejściach granicznych, a wspólnie z samorządami realizowałam rządowe programy drogowe. Była to ogromna praca, której rezultaty dostrzegli politycy, proponując mi miejsce na liście do sejmiku. – Przyjmując mandat radnej, musiała Pani zostawić pracę na stanowisku dyrektorskim w Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie. Nie było Pani żal? – Startowałam w wyborach wierząc, że zdobędę mandat i, co oczywiste, odejdę z Urzędu Wojewódzkiego… (pen) Więcej w papierowym i elektronicznym wydaniu „TN”. KUP e-TN:

Pełna treść wiadomości na: tyna.info.pl/?p=42747
tyna.info.pl, Źródło artykułu: tyna.info.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
staszowski

Powiat staszowski - położony w południowo-wschodniej części województwa świętokrzyskiego, zajmuje powierzchnię 924 km² i liczy 74 tys. mieszkańców, a jego siedzibą jest miasto Staszów. W jego skład wchodzą gminy: Osiek, Połaniec, Staszów, Bogoria, Łubnice, Oleśnica, Rytwiany, Szydłów.

W minionych wiekach ziemia staszowska była we władaniu kilku rodów, stąd na jej terenach zabytkowe pałace, dwory, a nawet zamki obronne. Od szeregu stuleci był to obszar rolniczy z drobnym przemysłem opartym głównie na warsztatach rzemieślniczych. W ostatnich dziesięcioleciach w związku z wydobyciem i przetwórstwem siarki w Grzybowie i Osieku nastąpił istotny jego rozwój. Zabytki to: Staszowski Ratusz z XVIII w., Drewniana dzwonnica w Beszowej, Brama Krakowska, Pałac Artura Radziwiłła, Dwór w Ruszczy i wiele innych.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola