Belka
Poniedziałek, 7 Kwietnia 2025   imieniny: Donata, Herman, Rufin
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Od kibica dla kibiców - rozmowa ze Sławomirem Strzałką [W najnowszym TN]

Data publikacji: 2019-05-01, Data modyfikacji: 2019-05-04
A A AWydrukDrukuj  
 
Rozmowa ze Sławomirem Strzałką dziennikarzem sportowym i rzecznikiem prasowym KS Siarka, autorem książki „Siarka Tarnobrzeg w latach 1989-2018”. – Dlaczego książka obejmuje akurat okres 1989-2018? – Chciałem, żeby sezony w niej przedstawione były rzetelnie udokumentowane, jeśli chodzi o skład drużyny w poszczególnych meczach, strzelców bramek i statystyki, które na tej podstawie można stworzyć. Przed 1989 rokiem o to trudno. Wertując archiwalne gazety, znajdowałem co prawda informacje o wielu meczach z wcześniejszego okresu, ale nie mam w pełni udokumentowanego ani jednego sezonu. I wydaje mi się, że nie jestem w stanie dotrzeć nawet do strzelców wszystkich goli, nie mówiąc już o składach. Rok 1989 to też pewna symboliczna, graniczna data w historii klubu – awans do drugiej ligi po barażu z Bełchatowem, era trenera Janusza Gałka. – Da się w kilku zdaniach powiedzieć jakie było te ostatnie 30 lat dla KS Siarka? – Nawet jednym słowem można je określić – sinusoida… (rn) Więcej w papierowym i elektronicznym wydaniu „TN”. KUP e-TN:

Pełna treść wiadomości na: tyna.info.pl/?p=43248
tyna.info.pl, Źródło artykułu: tyna.info.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
staszowski

Powiat staszowski - położony w południowo-wschodniej części województwa świętokrzyskiego, zajmuje powierzchnię 924 km² i liczy 74 tys. mieszkańców, a jego siedzibą jest miasto Staszów. W jego skład wchodzą gminy: Osiek, Połaniec, Staszów, Bogoria, Łubnice, Oleśnica, Rytwiany, Szydłów.

W minionych wiekach ziemia staszowska była we władaniu kilku rodów, stąd na jej terenach zabytkowe pałace, dwory, a nawet zamki obronne. Od szeregu stuleci był to obszar rolniczy z drobnym przemysłem opartym głównie na warsztatach rzemieślniczych. W ostatnich dziesięcioleciach w związku z wydobyciem i przetwórstwem siarki w Grzybowie i Osieku nastąpił istotny jego rozwój. Zabytki to: Staszowski Ratusz z XVIII w., Drewniana dzwonnica w Beszowej, Brama Krakowska, Pałac Artura Radziwiłła, Dwór w Ruszczy i wiele innych.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola