Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem
Belka
Sobota, 12 Kwietnia 2025   imieniny: Juliusz, Zenon, Wiktor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Piłkarz legenda [W najnowszym TN]

Data publikacji: 2019-03-06, Data modyfikacji: 2019-03-07
A A AWydrukDrukuj  
 
Henryk Reyman był jednym z najlepszych zawodników w historii polskiej piłki nożnej. Był też gorącym patriotą i oficerem Wojska Polskiego. Mało kto poza pasjonatami historii sportu wie, że ta wyjątkowa postać była silnie związana z Tarnobrzegiem. Bywał tu już przed wojną, tu też ukrywał się w czasie okupacji. Słynął z poświęcenia i bezgranicznej wierności barwom Wisły Kraków. W 1925 roku mówiła o nim cała Polska. Stało się tak za przyczyną meczu derbowego pomiędzy Wisłą a Cracovią. Henryk Reyman wystąpił w nim, choć jeszcze trzy dni przed meczem nosił na nodze gips. Po pierwszej połowie spotkania Cracovia prowadziła 5-1. W przerwie Reyman wygłosił w szatni do kolegów przemowę, którą cytowała potem cała polska prasa, nie tylko sportowa. Po przerwie natchniona Wisła odrobiła straty i zremisowała 5-5. Reyman strzelił w tym meczu cztery gole... (wel) Więcej w papierowym i elektronicznym wydaniu „TN”. KUP e-TN:

Pełna treść wiadomości na: tyna.info.pl/?p=41951
tyna.info.pl, Źródło artykułu: tyna.info.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
staszowski

Powiat staszowski - położony w południowo-wschodniej części województwa świętokrzyskiego, zajmuje powierzchnię 924 km² i liczy 74 tys. mieszkańców, a jego siedzibą jest miasto Staszów. W jego skład wchodzą gminy: Osiek, Połaniec, Staszów, Bogoria, Łubnice, Oleśnica, Rytwiany, Szydłów.

W minionych wiekach ziemia staszowska była we władaniu kilku rodów, stąd na jej terenach zabytkowe pałace, dwory, a nawet zamki obronne. Od szeregu stuleci był to obszar rolniczy z drobnym przemysłem opartym głównie na warsztatach rzemieślniczych. W ostatnich dziesięcioleciach w związku z wydobyciem i przetwórstwem siarki w Grzybowie i Osieku nastąpił istotny jego rozwój. Zabytki to: Staszowski Ratusz z XVIII w., Drewniana dzwonnica w Beszowej, Brama Krakowska, Pałac Artura Radziwiłła, Dwór w Ruszczy i wiele innych.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola