Belka
Wtorek, 8 Kwietnia 2025   imieniny: Julia, Dionizy, January
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Tak Indie witają wiosnę [W najnowszym TN]

Data publikacji: 2019-05-01, Data modyfikacji: 2019-05-04
A A AWydrukDrukuj  
 
Hinduskie święto holi to fascynujące widowisko, prawdziwa feeria kolorów, festiwal radości i przebaczenia. Przyciąga setki tysięcy uczestników – tak Hindusów, jak i zafascynowanych Indiami Europejczyków, Amerykanów i mieszkańców innych kontynentów. W tegorocznym festiwalu holi wziął udział tarnobrzeski fotoreporter, współpracownik naszej redakcji Bogdan Myśliwiec. Święto holi odprawiane jest na całym subkontynencie indyjskim. Jeden z największych festiwali odbywa się w stanie Uttar Pradesh, na północy Indii, w miejscu, gdzie według wierzeń Hindusów, urodził się bóg Kriszna. Tam też dotarł globtrotter z Tarnobrzega. – Święto rozpoczyna się w mieście Barsana, potem przenosi do bliźniaczego miasta Mandgaon. Kolejnymi punktami są miasta Mathura i Govardhan. Samo święto holi poprzedza obrząd przypominający nasze topienie marzanny… (grab) Galeria zdjęć: Hinduskie święto holi w obiektywie Bogdana Myśliwca [Zdjęcia] Więcej w papierowym i elektronicznym wydaniu „TN”. KUP e-TN:

Pełna treść wiadomości na: tyna.info.pl/?p=43251
tyna.info.pl, Źródło artykułu: tyna.info.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
staszowski

Powiat staszowski - położony w południowo-wschodniej części województwa świętokrzyskiego, zajmuje powierzchnię 924 km² i liczy 74 tys. mieszkańców, a jego siedzibą jest miasto Staszów. W jego skład wchodzą gminy: Osiek, Połaniec, Staszów, Bogoria, Łubnice, Oleśnica, Rytwiany, Szydłów.

W minionych wiekach ziemia staszowska była we władaniu kilku rodów, stąd na jej terenach zabytkowe pałace, dwory, a nawet zamki obronne. Od szeregu stuleci był to obszar rolniczy z drobnym przemysłem opartym głównie na warsztatach rzemieślniczych. W ostatnich dziesięcioleciach w związku z wydobyciem i przetwórstwem siarki w Grzybowie i Osieku nastąpił istotny jego rozwój. Zabytki to: Staszowski Ratusz z XVIII w., Drewniana dzwonnica w Beszowej, Brama Krakowska, Pałac Artura Radziwiłła, Dwór w Ruszczy i wiele innych.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola