Belka
Wtorek, 8 Kwietnia 2025   imieniny: Julia, Dionizy, January
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

W sobotę pożegnamy ks. M. Balickiego

Data publikacji: 2019-03-06, Data modyfikacji: 2019-03-07
A A AWydrukDrukuj  
 
5 marca po południu w Zaleszanach, na drodze krajowej nr 77 relacji Stalowa Wola – Sandomierz, toyota czołowo zderzyła się z ciężarowym renaultem. W wypadku zginął znany w diecezji sandomierskiej duchowny, ks. prałat Marian Balicki, proboszcz parafii pw. św. Floriana w Stalowej Woli. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący toyotą duchowny, jadąc w kierunku Stalowej Woli, zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z ciągnikiem siodłowym marki Renault. Czynności w tej sprawie prowadzi stalowowolska Policja pod nadzorem miejscowej prokuratury. Ks. dr Marian Balicki był wybitnym animatorem życia religijnego i kulturalnego, cenionym poetą, diecezjalnym duszpasterzem środowiska twórczych. Dwudniowe uroczystości pogrzebowe rozpoczną się 8 marca w Stalowej Woli. Exporta do parafii pw. św. Floriana w Stalowej Woli i Msza św. żałobna odprawiona zostanie w piątek 8 marca o godz. 15.00, a Msza św. pogrzebowa w sobotę 9 marca o godz. 11.00 w parafii pw. św. Floriana. Później kondukt pogrzebowy przejdzie ulicami miasta na cmentarz komunalny. (pen)

Pełna treść wiadomości na: tyna.info.pl/?p=41987
tyna.info.pl, Źródło artykułu: tyna.info.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
staszowski

Powiat staszowski - położony w południowo-wschodniej części województwa świętokrzyskiego, zajmuje powierzchnię 924 km² i liczy 74 tys. mieszkańców, a jego siedzibą jest miasto Staszów. W jego skład wchodzą gminy: Osiek, Połaniec, Staszów, Bogoria, Łubnice, Oleśnica, Rytwiany, Szydłów.

W minionych wiekach ziemia staszowska była we władaniu kilku rodów, stąd na jej terenach zabytkowe pałace, dwory, a nawet zamki obronne. Od szeregu stuleci był to obszar rolniczy z drobnym przemysłem opartym głównie na warsztatach rzemieślniczych. W ostatnich dziesięcioleciach w związku z wydobyciem i przetwórstwem siarki w Grzybowie i Osieku nastąpił istotny jego rozwój. Zabytki to: Staszowski Ratusz z XVIII w., Drewniana dzwonnica w Beszowej, Brama Krakowska, Pałac Artura Radziwiłła, Dwór w Ruszczy i wiele innych.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola