Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem
Belka
Poniedziałek, 28 Kwietnia 2025   imieniny: Waleria, Ludwik, Paweł
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Winne dwa krzyże [W najnowszym TN]

Data publikacji: 2019-02-27, Data modyfikacji: 2019-03-01
A A AWydrukDrukuj  
 
JAROCIN. Wójt gminy dowiedział się w końcu, jakie zastrzeżenia do elementów pomnika „W Hołdzie Bohaterom Walk i Męczeństwa 1939-1945” ma Instytut Pamięci Narodowej. I że nie trzeba już burzyć tego upamiętnienia. Prezes IPN dr Jarosław Szarek poinformował Ryszarda Witka, Podkarpackiego Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Rzeszowie, że pomnik w Jarocinie nie spełnia warunków zawartych w ustawie o zakazie propagowania komunizmu w zakresie dwóch płaskorzeźb przedstawiających odznaczenia: Krzyż Grunwaldu i Krzyż Partyzancki. Wcześniej PWINB wszczął postępowanie administracyjne w sprawie usunięcia całego pomnika – obelisku w postaci betonowego komina z rzeźbą partyzanta chroniącego dziecko… (pen) Więcej w papierowym i elektronicznym wydaniu „TN”. KUP e-TN:

Pełna treść wiadomości na: tyna.info.pl/?p=41786
tyna.info.pl, Źródło artykułu: tyna.info.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
staszowski

Powiat staszowski - położony w południowo-wschodniej części województwa świętokrzyskiego, zajmuje powierzchnię 924 km² i liczy 74 tys. mieszkańców, a jego siedzibą jest miasto Staszów. W jego skład wchodzą gminy: Osiek, Połaniec, Staszów, Bogoria, Łubnice, Oleśnica, Rytwiany, Szydłów.

W minionych wiekach ziemia staszowska była we władaniu kilku rodów, stąd na jej terenach zabytkowe pałace, dwory, a nawet zamki obronne. Od szeregu stuleci był to obszar rolniczy z drobnym przemysłem opartym głównie na warsztatach rzemieślniczych. W ostatnich dziesięcioleciach w związku z wydobyciem i przetwórstwem siarki w Grzybowie i Osieku nastąpił istotny jego rozwój. Zabytki to: Staszowski Ratusz z XVIII w., Drewniana dzwonnica w Beszowej, Brama Krakowska, Pałac Artura Radziwiłła, Dwór w Ruszczy i wiele innych.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola