Belka
Poniedziałek, 7 Kwietnia 2025   imieniny: Donata, Herman, Rufin
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Zaśpiewali po angielsku

Data publikacji: 2019-04-07, Data modyfikacji: 2019-04-08
A A AWydrukDrukuj  
 
SANDOMIERZ. 34 młodych wokalistów wystąpiło na jubileuszowym XX Sandomierskim Festiwalu Piosenki Angielskiej. To rekordowa liczba uczestników w historii tej imprezy.          Na scenie Domu Katolickiego zaprezentowali się w piątek uczniowie szkół podstawowych, po raz pierwszy w historii festiwalu, a także gimnazjów i szkół średnich. Repertuar był, jak co roku, zróżnicowany – od delikatnych ballad po ostre, rockowe utwory.   Jury oceniało muzykalność wykonawców, poprawność językową, poprawność dykcji, dobór repertuaru oraz ogólny wyraz artystyczny prezentacji. W szczególny sposób doceniane były kompozycje własne.          W kategorii szkół podstawowych i gimnazjów pierwsze miejsce zajęła Roksana Zimoląg z podstawówki w Darominie w gminie Wilczyce, drugie Emila Biało z Zawierzbia w gminie Samborzec, a trzecie wyśpiewała Natalia Jankowska z sandomierskiej “czwórki”. W klasyfikacji szkół ponadpodstawowych najwyższe noty otrzymali kolejno: Zuzanna Pastuszka z I Liceum Ogólnokształcącego Collegium Gostomianum w Sandomierzu, Jakub Mazur i Wojciech Leśniewski z II LO. Publiczność przyznała swoją nagrodę Katarzynie Trelskiej z II LO.          Organizatorem festiwalu było II LO.  Tygodnik Nadwiślański był patronem medialnym tego wydarzenia.

Pełna treść wiadomości na: tyna.info.pl/?p=42701
tyna.info.pl, Źródło artykułu: tyna.info.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
staszowski

Powiat staszowski - położony w południowo-wschodniej części województwa świętokrzyskiego, zajmuje powierzchnię 924 km² i liczy 74 tys. mieszkańców, a jego siedzibą jest miasto Staszów. W jego skład wchodzą gminy: Osiek, Połaniec, Staszów, Bogoria, Łubnice, Oleśnica, Rytwiany, Szydłów.

W minionych wiekach ziemia staszowska była we władaniu kilku rodów, stąd na jej terenach zabytkowe pałace, dwory, a nawet zamki obronne. Od szeregu stuleci był to obszar rolniczy z drobnym przemysłem opartym głównie na warsztatach rzemieślniczych. W ostatnich dziesięcioleciach w związku z wydobyciem i przetwórstwem siarki w Grzybowie i Osieku nastąpił istotny jego rozwój. Zabytki to: Staszowski Ratusz z XVIII w., Drewniana dzwonnica w Beszowej, Brama Krakowska, Pałac Artura Radziwiłła, Dwór w Ruszczy i wiele innych.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola