Belka
Wtorek, 15 Kwietnia 2025   imieniny: Olimpia, Anastazja, Bazyli - Wielkanoc
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Żłobkowa ekstrawagancja [W najnowszym TN]

Data publikacji: 2019-02-20, Data modyfikacji: 2019-02-23
A A AWydrukDrukuj  
 
W ubiegłym roku prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny zapowiedział, że w miejscu wyburzonego dawno temu przedszkola przy ul. Komisji Edukacji Narodowej miasto zbuduje nowoczesne integracyjne żłobko-przedszkole z basenem. Poprzedni, 3-oddziałowy żłobek dla 65 pociech, pierwszy od kilkudziesięciu lat nowy obiekt tego typu, miasto wybudowało kosztem 4,5 mln zł w zaledwie 8 miesięcy. Pomysł na żłobko-przedszkole z basenem miał podnieść poprzeczkę jeszcze wyżej. Z czasem wyszło na jaw, że obiekt będzie kosztował nie, jak w 2017 roku obiecywano, ok. 7 milionów (z czego część miała pochodzić z rządowego programu Maluch Plus), ale dużo, dużo więcej. Szefowa „ruchu oporu”, radna Renata Butryn, określiła sam pomysł jako „ekstrawagancję” i rzuciła pytanie o to, dlaczego Stalowa Wola nie może pójść śladami Rudnika nad Sanem, gdzie za bez porównania mniejsze pieniądze uzyskano znacznie więcej miejsc opiekuńczych dla dziatwy najmłodszej… (en) Więcej w papierowym i elektronicznym wydaniu „TN”. KUP e-TN:

Pełna treść wiadomości na: tyna.info.pl/?p=41676
tyna.info.pl, Źródło artykułu: tyna.info.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
staszowski

Powiat staszowski - położony w południowo-wschodniej części województwa świętokrzyskiego, zajmuje powierzchnię 924 km² i liczy 74 tys. mieszkańców, a jego siedzibą jest miasto Staszów. W jego skład wchodzą gminy: Osiek, Połaniec, Staszów, Bogoria, Łubnice, Oleśnica, Rytwiany, Szydłów.

W minionych wiekach ziemia staszowska była we władaniu kilku rodów, stąd na jej terenach zabytkowe pałace, dwory, a nawet zamki obronne. Od szeregu stuleci był to obszar rolniczy z drobnym przemysłem opartym głównie na warsztatach rzemieślniczych. W ostatnich dziesięcioleciach w związku z wydobyciem i przetwórstwem siarki w Grzybowie i Osieku nastąpił istotny jego rozwój. Zabytki to: Staszowski Ratusz z XVIII w., Drewniana dzwonnica w Beszowej, Brama Krakowska, Pałac Artura Radziwiłła, Dwór w Ruszczy i wiele innych.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola