Belka
Piątek, 18 Kwietnia 2025   imieniny: Apoloniusz, Bogusława, Bogusław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

“Bartosz na Wielkanoc" - kiermasz w Tarnobrzegu

Data publikacji: 2019-04-03, Data modyfikacji: 2019-04-04
A A AWydrukDrukuj  
 
W Niedzielę Palmową, 14 kwietnia, plac Bartosza Głowackiego stanie się miejscem spotkania artystów rękodzielników. Mieszkańcy miasta będą mieli okazję spróbować przygotowanych specjalnie na tę okazję wielkanocnych potraw, w tym żurku przygotowanego przez kucharzy restauracji Gustum Hotel Evva. Nie zabraknie niespodzianki w postaci rogala Bartosza. Pojawią się też bułeczki bartoszki. Wystawcy, którzy chcą podczas kiermaszu zaprezentować swoje wyroby, powinni do 10 kwietnia dostarczyć wypełniony formularz zgłoszeniowy do Tarnobrzeskiego Domu Kultury. Można go pobrać ze strony internetowej Urzędu Miasta. Pierwsza edycja kiermaszu „Bartosz na Wielkanoc” zostanie okraszona programem artystycznym związanym z kulturą regionu. W programie również konkurs na wykonanie pisanki „Ale jajo” z wykorzystaniem znaków i symboli charakterystycznych dla Tarnobrzega lub kultury lasowiackiej. Zapraszamy do włączenia się w to wydarzenie również stowarzyszenia.

Pełna treść wiadomości na: tyna.info.pl/?p=42598
tyna.info.pl, Źródło artykułu: tyna.info.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
staszowski

Powiat staszowski - położony w południowo-wschodniej części województwa świętokrzyskiego, zajmuje powierzchnię 924 km² i liczy 74 tys. mieszkańców, a jego siedzibą jest miasto Staszów. W jego skład wchodzą gminy: Osiek, Połaniec, Staszów, Bogoria, Łubnice, Oleśnica, Rytwiany, Szydłów.

W minionych wiekach ziemia staszowska była we władaniu kilku rodów, stąd na jej terenach zabytkowe pałace, dwory, a nawet zamki obronne. Od szeregu stuleci był to obszar rolniczy z drobnym przemysłem opartym głównie na warsztatach rzemieślniczych. W ostatnich dziesięcioleciach w związku z wydobyciem i przetwórstwem siarki w Grzybowie i Osieku nastąpił istotny jego rozwój. Zabytki to: Staszowski Ratusz z XVIII w., Drewniana dzwonnica w Beszowej, Brama Krakowska, Pałac Artura Radziwiłła, Dwór w Ruszczy i wiele innych.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola