Belka
Piątek, 18 Kwietnia 2025   imieniny: Apoloniusz, Bogusława, Bogusław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

“Do hymnu" w Rudniku nad Sanem

Data publikacji: 2019-04-04, Data modyfikacji: 2019-04-08
A A AWydrukDrukuj  
 
W PSP nr 1 im. Jana Pawła II w Rudniku nad Sanem odbyło się uroczyste przesłuchanie uczniów w ogólnopolskim konkursie pod hasłem „Do hymnu”. Organizatorem konkursu skierowanego do szkół podstawowych jest Narodowe Centrum Kultury w Warszawie. Głównym celem jest uczczenie rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz kształtowanie wspólnoty narodowej w ramach Wieloletniego Programu Rządowego NIEPODLEGŁA. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 jest jedyną szkołą w gminie, która przystąpiła do drugiej edycji konkursu. Uczniowie w obecności jury oraz zaproszonych gości z burmistrzem Waldemarem Grochowskim zaśpiewali a cappella trzy utwory: Hymn Państwowy, „Rotę” oraz „Gaude Mater”. Chór pod kierownictwem nauczyciela muzyki Agnieszki Gałdyś składał się z uczniów klas I–VIII. Wyniki konkursu poznamy do 11 czerwca 2019 r. (gil)

Pełna treść wiadomości na: tyna.info.pl/?p=42669
tyna.info.pl, Źródło artykułu: tyna.info.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
staszowski

Powiat staszowski - położony w południowo-wschodniej części województwa świętokrzyskiego, zajmuje powierzchnię 924 km² i liczy 74 tys. mieszkańców, a jego siedzibą jest miasto Staszów. W jego skład wchodzą gminy: Osiek, Połaniec, Staszów, Bogoria, Łubnice, Oleśnica, Rytwiany, Szydłów.

W minionych wiekach ziemia staszowska była we władaniu kilku rodów, stąd na jej terenach zabytkowe pałace, dwory, a nawet zamki obronne. Od szeregu stuleci był to obszar rolniczy z drobnym przemysłem opartym głównie na warsztatach rzemieślniczych. W ostatnich dziesięcioleciach w związku z wydobyciem i przetwórstwem siarki w Grzybowie i Osieku nastąpił istotny jego rozwój. Zabytki to: Staszowski Ratusz z XVIII w., Drewniana dzwonnica w Beszowej, Brama Krakowska, Pałac Artura Radziwiłła, Dwór w Ruszczy i wiele innych.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola