Belka
Czwartek, 17 Stycznia 2019   imieniny: Marian, Jan, Antoni
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

 Kamil Dul z Grębowa wśród najwybitniejszych żaków w kraju!

Data publikacji: 2018-12-22, Data modyfikacji: 2018-12-23
A A AWydrukDrukuj  
 
Kamil Dul, pochodzący z gminy Grębów 24-letni student IV roku Wydziału Zamiejscowego Prawa i Nauk o Społeczeństwie KUL w Stalowej Woli, otrzymał stypendium przyznane stu najwybitniejszym żakom w kraju z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Stypendia sfinansowały Fundacja LOTTO i Totalizator Sportowy. Kamil Dul, oprócz dobrych wyników w nauce, sukcesywnie podejmuje liczne inicjatywy na rzecz społeczeństwa, m.in. działa aktywnie w Ochotniczej Straży Pożarnej w Grębowie. Angażuje się również w akcje wolontariackie oraz w pracę na rzecz Stalowowolskiego Koła Naukowego Studentów Prawa „Viribus Unitis”. (rs)  

Pełna treść wiadomości na: tyna.info.pl/?p=38766
tyna.info.pl, Źródło artykułu: tyna.info.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
staszowski

Powiat staszowski - położony w południowo-wschodniej części województwa świętokrzyskiego, zajmuje powierzchnię 924 km² i liczy 74 tys. mieszkańców, a jego siedzibą jest miasto Staszów. W jego skład wchodzą gminy: Osiek, Połaniec, Staszów, Bogoria, Łubnice, Oleśnica, Rytwiany, Szydłów.

W minionych wiekach ziemia staszowska była we władaniu kilku rodów, stąd na jej terenach zabytkowe pałace, dwory, a nawet zamki obronne. Od szeregu stuleci był to obszar rolniczy z drobnym przemysłem opartym głównie na warsztatach rzemieślniczych. W ostatnich dziesięcioleciach w związku z wydobyciem i przetwórstwem siarki w Grzybowie i Osieku nastąpił istotny jego rozwój. Zabytki to: Staszowski Ratusz z XVIII w., Drewniana dzwonnica w Beszowej, Brama Krakowska, Pałac Artura Radziwiłła, Dwór w Ruszczy i wiele innych.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola