Belka
Środa, 16 Stycznia 2019   imieniny: Marceli, Włodzimierz, Bernard
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

100 kilometrów na stulecie niepodległości!

Data publikacji: 2018-11-03, Data modyfikacji: 2018-11-04
A A AWydrukDrukuj  
 
Sto kilometrów na rowerach pokonała w jeden dzień grupa uczniów i nauczycieli z Zespołu Szkół nr 2 w Nowej Dębie. Uczestnicy akcji chcieli w ten sposób uczcić setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Trasa biegła po powiecie tarnobrzeskim. Rowerzyści wyruszyli spod szkoły, odwiedzając Baranów Sandomierski, Gorzyce, Grębów oraz Nową Dębę. Po drodze zatrzymali się także na cmentarzu w pobliżu Jeziora Tarnobrzeskiego, gdzie pochowani są żołnierze I wojny światowej. Na ich grobach zapalili znicze, a później minutą ciszy uczcili ich pamięć. W rajdzie uczestniczyło 11 uczniów oraz 5 nauczycieli. (ds)

Pełna treść wiadomości na: tyna.info.pl/?p=35033
tyna.info.pl, Źródło artykułu: tyna.info.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
staszowski

Powiat staszowski - położony w południowo-wschodniej części województwa świętokrzyskiego, zajmuje powierzchnię 924 km² i liczy 74 tys. mieszkańców, a jego siedzibą jest miasto Staszów. W jego skład wchodzą gminy: Osiek, Połaniec, Staszów, Bogoria, Łubnice, Oleśnica, Rytwiany, Szydłów.

W minionych wiekach ziemia staszowska była we władaniu kilku rodów, stąd na jej terenach zabytkowe pałace, dwory, a nawet zamki obronne. Od szeregu stuleci był to obszar rolniczy z drobnym przemysłem opartym głównie na warsztatach rzemieślniczych. W ostatnich dziesięcioleciach w związku z wydobyciem i przetwórstwem siarki w Grzybowie i Osieku nastąpił istotny jego rozwój. Zabytki to: Staszowski Ratusz z XVIII w., Drewniana dzwonnica w Beszowej, Brama Krakowska, Pałac Artura Radziwiłła, Dwór w Ruszczy i wiele innych.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola