Belka
Wtorek, 11 Grudnia 2018   imieniny: Waldemar, Damazy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

"100 litrów krwi na 100-lecie odzyskania niepodległości"

Data publikacji: 2018-12-07, Data modyfikacji: 2018-12-08
A A AWydrukDrukuj  
 
W Zaleszanach satysfakcjonujący efekt przyniosła zbiórka krwi przeprowadzona w ramach ogólnopolskiej akcji „100 litrów krwi na 100-lecie odzyskania niepodległości”, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie zorganizowało mobilny punkt krwiodawczy przy remizie OSP w Zbydniowie. Do oddania krwi zakwalifikowano 43 chętnych. Łącznie oddali oni 19 litrów bezcennego daru życia. Jak ocenia Michał Dziuba, pomysłodawca akcji, taki wynik akcji uznać należy za ogromny sukces, jeśli weźmie się pod uwagę fakt, że zorganizowano ją w środku sezonu wzmożonej zachorowalności. Zasługującą na specjalne uznanie „wartością dodaną” akcji stało się zarejestrowanie się 21 potencjalnych dawców szpiku w bazie danych DKMS Polska. (r)

Pełna treść wiadomości na: tyna.info.pl/?p=37934
tyna.info.pl, Źródło artykułu: tyna.info.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
staszowski

Powiat staszowski - położony w południowo-wschodniej części województwa świętokrzyskiego, zajmuje powierzchnię 924 km² i liczy 74 tys. mieszkańców, a jego siedzibą jest miasto Staszów. W jego skład wchodzą gminy: Osiek, Połaniec, Staszów, Bogoria, Łubnice, Oleśnica, Rytwiany, Szydłów.

W minionych wiekach ziemia staszowska była we władaniu kilku rodów, stąd na jej terenach zabytkowe pałace, dwory, a nawet zamki obronne. Od szeregu stuleci był to obszar rolniczy z drobnym przemysłem opartym głównie na warsztatach rzemieślniczych. W ostatnich dziesięcioleciach w związku z wydobyciem i przetwórstwem siarki w Grzybowie i Osieku nastąpił istotny jego rozwój. Zabytki to: Staszowski Ratusz z XVIII w., Drewniana dzwonnica w Beszowej, Brama Krakowska, Pałac Artura Radziwiłła, Dwór w Ruszczy i wiele innych.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola