Belka
Czwartek, 17 Stycznia 2019   imieniny: Marian, Jan, Antoni
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Albo chodnik, albo autonomia [W najnowszym TN]

Data publikacji: 2019-01-09, Data modyfikacji: 2019-01-10
A A AWydrukDrukuj  
 
W budżecie Nowej Dęby będą pieniądze na budowę nowego chodnika przy ulicy Kolejowej w Chmielowie. Taką deklarację usłyszeli mieszkańcy sołectwa, którzy tłumnie przyszli na ostatnie wspólne posiedzenie komisji budżetowej oraz gospodarki przestrzennej, inwestycji, ochrony środowiska i rolnictwa, przy radzie miejskiej. Ludzi było tak dużo, że nie wszyscy zmieścili się w sali obrad i wiele osób przysłuchiwało się dyskusji, stojąc w korytarzu. Skąd taka mobilizacja? Wyjaśnia to pochodzący z Chmielowa radny Stanisław Skimina. – W grudniu zeszłego roku członkowie komisji budżetowej, mimo sprzeciwu części osób w niej zasiadających, większością głosów wykreślili z projektu planu finansów na 2019 roku kwotę może niewielką, ale dla nas bardzo ważną, czyli 100 tysięcy złotych, które miały być wykorzystane na budowę chodnika przy ul. Kolejowej. Uznaliśmy to za krok bardzo krzywdzący dla mieszkańców Chmielowa. Prosiliśmy o argumenty, jakie przemawiają za taką decyzją. Nie otrzymaliśmy żadnej odpowiedzi, nie podano żadnych merytorycznych powodów. „Ściągamy bo ściągamy”, a z taką decyzją my się nie zgadzamy – mówi S. Skimina… (ds) Więcej w papierowym i elektronicznym wydaniu „TN”. KUP e-TN (kliknij w obrazek pod spodem):

Pełna treść wiadomości na: tyna.info.pl/?p=39621
tyna.info.pl, Źródło artykułu: tyna.info.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
staszowski

Powiat staszowski - położony w południowo-wschodniej części województwa świętokrzyskiego, zajmuje powierzchnię 924 km² i liczy 74 tys. mieszkańców, a jego siedzibą jest miasto Staszów. W jego skład wchodzą gminy: Osiek, Połaniec, Staszów, Bogoria, Łubnice, Oleśnica, Rytwiany, Szydłów.

W minionych wiekach ziemia staszowska była we władaniu kilku rodów, stąd na jej terenach zabytkowe pałace, dwory, a nawet zamki obronne. Od szeregu stuleci był to obszar rolniczy z drobnym przemysłem opartym głównie na warsztatach rzemieślniczych. W ostatnich dziesięcioleciach w związku z wydobyciem i przetwórstwem siarki w Grzybowie i Osieku nastąpił istotny jego rozwój. Zabytki to: Staszowski Ratusz z XVIII w., Drewniana dzwonnica w Beszowej, Brama Krakowska, Pałac Artura Radziwiłła, Dwór w Ruszczy i wiele innych.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola