Belka
Środa, 16 Stycznia 2019   imieniny: Marceli, Włodzimierz, Bernard
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Autobusy bez opiekunów [W najnowszym TN]

Data publikacji: 2018-10-31, Data modyfikacji: 2018-11-01
A A AWydrukDrukuj  
 
Jeden z mieszkańców gminy Klimontowa zaalarmował nas, że na jej terenie dzieci dowożone są do szkół autobusami,bez obecności opiekuna. Według kuratorium takie postępowanie jest niedopuszczalne, a zapewnienie opieki leży w gestii samorządu. Pan Przemysław telefonował z Ułanowic.Podkreślał, że w tej sprawie już od dwóch lat interweniuje u gminnych urzędników, ale na razie bez rezultatu. – Mimo że jeździ autobus, to my do szkoły w Klimontowie, oddalonej o osiem kilometrów,sami odwozimy nasze dziecko,bo się o nie boimy. Ono zresztą też się boi. Jedna pani z Ułanowic jeździ ze swoim dzieckiem autobusem, a z powrotem często wraca na piechotę. Tyle razy już próbowałem zainteresować tym problemem wójta gminy, rozmawiałem z pracownikami urzędu, ale ciągle jestem zbywany…(jż) Więcej w papierowym i elektronicznym wydaniu „TN”. KUP e-TN (kliknij w obrazek poniżej)  

Pełna treść wiadomości na: tyna.info.pl/?p=34823
tyna.info.pl, Źródło artykułu: tyna.info.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
staszowski

Powiat staszowski - położony w południowo-wschodniej części województwa świętokrzyskiego, zajmuje powierzchnię 924 km² i liczy 74 tys. mieszkańców, a jego siedzibą jest miasto Staszów. W jego skład wchodzą gminy: Osiek, Połaniec, Staszów, Bogoria, Łubnice, Oleśnica, Rytwiany, Szydłów.

W minionych wiekach ziemia staszowska była we władaniu kilku rodów, stąd na jej terenach zabytkowe pałace, dwory, a nawet zamki obronne. Od szeregu stuleci był to obszar rolniczy z drobnym przemysłem opartym głównie na warsztatach rzemieślniczych. W ostatnich dziesięcioleciach w związku z wydobyciem i przetwórstwem siarki w Grzybowie i Osieku nastąpił istotny jego rozwój. Zabytki to: Staszowski Ratusz z XVIII w., Drewniana dzwonnica w Beszowej, Brama Krakowska, Pałac Artura Radziwiłła, Dwór w Ruszczy i wiele innych.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola