Belka
Piątek, 14 Grudnia 2018   imieniny: Alfred, Izydor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Bakterie kałowe w zalewie Chańcza

Data publikacji: 2018-07-07, Data modyfikacji: 2018-07-09
A A AWydrukDrukuj  
 
admin on 7 lip 2018 - 23:25Nie bez powodu kilka dni temu na brzegu zalewu w Chańczy, na styku powiatów kieleckiego i staszowskiego, znalazły się padnięte małże. Badania Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kielcach wykazały, że woda skażona jest enterokokami kałowymi. Bardzo prawdopodobne, że ktoś spuścił do zbiornika lub do któregoś z jego dwóch dopływów ścieki. Małże woda na brzeg wyrzuciła w miniony weekend. Zaalarmował nas o tym jeden z czytelników, który przeraził się skalą znajdujących się na brzegu mięczaków i tym, że akwen mógł zostać zanieczyszczony. Małży były bowiem setki, jeśli nie tysiące. Autor: Bartłomiej BitnerPełna treść na stronie Echo Dnia

Pełna treść wiadomości na: 4851 at staszowskie.pl
staszowskie.pl, Źródło artykułu: staszowskie.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
staszowski

Powiat staszowski - położony w południowo-wschodniej części województwa świętokrzyskiego, zajmuje powierzchnię 924 km² i liczy 74 tys. mieszkańców, a jego siedzibą jest miasto Staszów. W jego skład wchodzą gminy: Osiek, Połaniec, Staszów, Bogoria, Łubnice, Oleśnica, Rytwiany, Szydłów.

W minionych wiekach ziemia staszowska była we władaniu kilku rodów, stąd na jej terenach zabytkowe pałace, dwory, a nawet zamki obronne. Od szeregu stuleci był to obszar rolniczy z drobnym przemysłem opartym głównie na warsztatach rzemieślniczych. W ostatnich dziesięcioleciach w związku z wydobyciem i przetwórstwem siarki w Grzybowie i Osieku nastąpił istotny jego rozwój. Zabytki to: Staszowski Ratusz z XVIII w., Drewniana dzwonnica w Beszowej, Brama Krakowska, Pałac Artura Radziwiłła, Dwór w Ruszczy i wiele innych.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola