Belka
Środa, 16 Stycznia 2019   imieniny: Marceli, Włodzimierz, Bernard
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Bezpieczeństwo dziecka w sieci.

Data publikacji: 2018-10-23, Data modyfikacji: 2018-10-23
A A AWydrukDrukuj  
 
Internet jest niezwykle pomocny w wielu dziedzinach codziennego życia, z uwagi na szybki i łatwy dostęp do informacji. Z siecią łączymy się już nie tylko za pomocą komputera, ale również telefonów komórkowych. Ułatwia to nam komunikację społeczną, a także stanowi źródło rozrywki. Niestety w dużej mierze świat wirtualny stał się poważnym zagrożeniem, które dotyczy coraz częściej tych najmłodszych. Trudno sobie wyobrazić dzisiejszy świat bez Internetu. Medium to stało się najszybszym źródłem informacji, miejscem rozrywki, nauki i pracy. Co chwilę powstają nowe zastosowania Internetu, dlatego też świat wirtualny niesie za sobą szereg niebezpieczeństw, które dotykają ludzi młodych. Społeczeństwo coraz częściej posługuje się internetowymi komunikatorami, kontaktując się w ten sposób ze swoimi znajomymi. Taką formę komunikacji stosują także najmłodsi, mając w ten sposób dostęp do zawartości, które nie zawsze skierowane są do nich. Za pomocą komunikatorów i popularnych stron internetowych rozpowszechniane są bardzo niebezpieczne gry polegające na realizacji przez nastolatków tzw. „wyzwań”. W trakcie takich rozgrywek młodzi ludzie zmuszani są do wykonania polecenia pod groźbą skrzywdzenia najbliższych. Warto zatem przyjrzeć się jak dziecko korzysta z Internetu i jakie strony lubi oglądać bo tylko w taki sposób uczulimy je na płynące niebezpieczeństwa związane z nawiązywaniem nowych kontaktów za pośrednictwem sieci. Dzieci muszą mieć świadomość, że mogą zaufać osobom poznanym za pośrednictwem Internetu, wyłącznie po uzyskaniu zgody rodziców. Rodzicu zwróć uwagę co robi twoje dziecko w sieci… Źródło policja.

Pełna treść wiadomości na: tyna.info.pl/?p=34469
tyna.info.pl, Źródło artykułu: tyna.info.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
staszowski

Powiat staszowski - położony w południowo-wschodniej części województwa świętokrzyskiego, zajmuje powierzchnię 924 km² i liczy 74 tys. mieszkańców, a jego siedzibą jest miasto Staszów. W jego skład wchodzą gminy: Osiek, Połaniec, Staszów, Bogoria, Łubnice, Oleśnica, Rytwiany, Szydłów.

W minionych wiekach ziemia staszowska była we władaniu kilku rodów, stąd na jej terenach zabytkowe pałace, dwory, a nawet zamki obronne. Od szeregu stuleci był to obszar rolniczy z drobnym przemysłem opartym głównie na warsztatach rzemieślniczych. W ostatnich dziesięcioleciach w związku z wydobyciem i przetwórstwem siarki w Grzybowie i Osieku nastąpił istotny jego rozwój. Zabytki to: Staszowski Ratusz z XVIII w., Drewniana dzwonnica w Beszowej, Brama Krakowska, Pałac Artura Radziwiłła, Dwór w Ruszczy i wiele innych.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola