Belka
Środa, 16 Stycznia 2019   imieniny: Marceli, Włodzimierz, Bernard
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Bój o miasto Nisko [W najnowszym TN]

Data publikacji: 2018-09-12, Data modyfikacji: 2018-09-13
A A AWydrukDrukuj  
 
Poznaliśmy kandydatów PiS na wójtów i burmistrzów w gminach powiatu niżańskiego. Okazało się, że nie ma chętnego do starcia z  burmistrzem Rudnika nad Sanem. Komisarz Wyborczy w  Tarnobrzegu zarejestrował 19 komitetów wyborczych z terenu powiatu niżańskiego, z których mieszkańcy będą wybierać przedstawicieli do rad gmin, powiatu, sejmiku oraz wójtów i burmistrzów. Kampania wyborcza ruszyła już najzupełniej ofi cjalnie. I tak z udziałem marszałka województwa podkarpackiego Władysława Ortyla oraz dwóch posłów PiS odbyła się przed tygodniem w Nisku prezentacja kandydatów Prawa i Sprawiedliwości – lub osób startujących z poparciem tej partii – na wójtów i burmistrzów w powiecie niżańskim. PIĘCIU DO FOTELA Najciekawsza w całym powiecie zapowiada się wyborcza walka o fotel burmistrza Niska. Zapowiedź Juliana Ozimka o rezygnacji z ubiegania się o kolejną kadencję (dostał z SLD propozycję startu do sejmiku województwa) wlała nadzieję w serca jego rywali, którzy dotychczas zajmowali w starciach wyborczych honorowe drugie miejsca. Dzisiaj siły co najmniej trzech kandydatów wydają się dość wyrównane. Kandydatem PiS na burmistrza jest Józef Sroka, długoletni radny Rady Miejskiej, w kadencji 2014-2018 radny Rady Powiatu Niżańskiego i członek Zarządu Powiatu, dyrektor Spółdzielczego Domu Kultury w Stalowej Woli… (pn) Więcej w papierowym i elektronicznym wydaniu „TN”. KUP e-TN (kliknij w obrazek poniżej)    

Pełna treść wiadomości na: tyna.info.pl/?p=33281
tyna.info.pl, Źródło artykułu: tyna.info.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
staszowski

Powiat staszowski - położony w południowo-wschodniej części województwa świętokrzyskiego, zajmuje powierzchnię 924 km² i liczy 74 tys. mieszkańców, a jego siedzibą jest miasto Staszów. W jego skład wchodzą gminy: Osiek, Połaniec, Staszów, Bogoria, Łubnice, Oleśnica, Rytwiany, Szydłów.

W minionych wiekach ziemia staszowska była we władaniu kilku rodów, stąd na jej terenach zabytkowe pałace, dwory, a nawet zamki obronne. Od szeregu stuleci był to obszar rolniczy z drobnym przemysłem opartym głównie na warsztatach rzemieślniczych. W ostatnich dziesięcioleciach w związku z wydobyciem i przetwórstwem siarki w Grzybowie i Osieku nastąpił istotny jego rozwój. Zabytki to: Staszowski Ratusz z XVIII w., Drewniana dzwonnica w Beszowej, Brama Krakowska, Pałac Artura Radziwiłła, Dwór w Ruszczy i wiele innych.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola