Belka
Czwartek, 17 Stycznia 2019   imieniny: Marian, Jan, Antoni
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Browar Popiel w Kurozwękach już otwarty

Data publikacji: 2018-12-09, Data modyfikacji: 2018-12-10
A A AWydrukDrukuj  
 
admin on 9 gru 2018 - 09:59"Złoto Kurozwęk" i "Pan Paweł" - tych dwóch rodzajów piw mogli skosztować 8 grudnia goście zaproszeni na oficjalne otwarcie Browaru Popiel w Kurozwękach. Było mnóstwo znanych osób z regionu - przedstawicieli władzy państwowej i lokalnej, artystów, przedsiębiorców, prawników, lekarzy i przyjaciół właścicieli browaru. To była impreza zamknięta. Natomiast już od 9 grudnia browar jest otwarty dla wszystkich. - Tradycje warzenia piwa w Kurozwękach sięgają XIV wieku. Przez wiele lat funkcjonował tu browar - dlatego postanowiliśmy powrócić do tej tradycji. Może aparatura nie jest ogromna, ale stosujemy naprawdę wysoki poziom technologii. Nie ma jej nigdzie w Polsce - wyjaśnił Michał Popiel de Boisgelin. Autor: achPełna treść na stronie Echo Dnia

Pełna treść wiadomości na: 5079 at staszowskie.pl
staszowskie.pl, Źródło artykułu: staszowskie.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
staszowski

Powiat staszowski - położony w południowo-wschodniej części województwa świętokrzyskiego, zajmuje powierzchnię 924 km² i liczy 74 tys. mieszkańców, a jego siedzibą jest miasto Staszów. W jego skład wchodzą gminy: Osiek, Połaniec, Staszów, Bogoria, Łubnice, Oleśnica, Rytwiany, Szydłów.

W minionych wiekach ziemia staszowska była we władaniu kilku rodów, stąd na jej terenach zabytkowe pałace, dwory, a nawet zamki obronne. Od szeregu stuleci był to obszar rolniczy z drobnym przemysłem opartym głównie na warsztatach rzemieślniczych. W ostatnich dziesięcioleciach w związku z wydobyciem i przetwórstwem siarki w Grzybowie i Osieku nastąpił istotny jego rozwój. Zabytki to: Staszowski Ratusz z XVIII w., Drewniana dzwonnica w Beszowej, Brama Krakowska, Pałac Artura Radziwiłła, Dwór w Ruszczy i wiele innych.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola