Belka
Wtorek, 11 Grudnia 2018   imieniny: Waldemar, Damazy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Cała prawda o produkcji śliwki w Szydłowie

Data publikacji: 2018-08-04, Data modyfikacji: 2018-08-06
A A AWydrukDrukuj  
 
admin on 4 sie 2018 - 11:38Izabela Kaniszewska i Rafał Cecot są starostami 21. Święta Śliwki w Szydłowie. W ten weekend będą reprezentować pracę sadowników z największego zagłębia śliwkowego w kraju. Opowiedzieli nam o tej wyjątkowej roli, gospodarstwach i pomyśle na... śliwowicę. Szczególna będzie 21. edycja Święta Śliwki dla Izabeli Kaniszewskiej i Rafała Cecota z Szydłowa w powiecie staszowskim. W ten weekend wywiązywać się będą z obowiązków starostów uroczystości. Rolę swoją już pełnią, bowiem promują owoc w Świętokrzyskiem i całym kraju. Obydwoje są znakomicie przygotowani i, co ważne, po przyjacielsku wspierają się w udzielaniu szeregu wywiadów. - Staramy się jak najdokładniej mówić o samej śliwce, jej uprawie, produkcji i przetwórstwie, ale i problemach sadowników. To dla nas duże przeżycia - mówią. Autor: Marzena ŚlusarzPełna treść na stronie Echo Dnia

Pełna treść wiadomości na: 4879 at staszowskie.pl
staszowskie.pl, Źródło artykułu: staszowskie.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
staszowski

Powiat staszowski - położony w południowo-wschodniej części województwa świętokrzyskiego, zajmuje powierzchnię 924 km² i liczy 74 tys. mieszkańców, a jego siedzibą jest miasto Staszów. W jego skład wchodzą gminy: Osiek, Połaniec, Staszów, Bogoria, Łubnice, Oleśnica, Rytwiany, Szydłów.

W minionych wiekach ziemia staszowska była we władaniu kilku rodów, stąd na jej terenach zabytkowe pałace, dwory, a nawet zamki obronne. Od szeregu stuleci był to obszar rolniczy z drobnym przemysłem opartym głównie na warsztatach rzemieślniczych. W ostatnich dziesięcioleciach w związku z wydobyciem i przetwórstwem siarki w Grzybowie i Osieku nastąpił istotny jego rozwój. Zabytki to: Staszowski Ratusz z XVIII w., Drewniana dzwonnica w Beszowej, Brama Krakowska, Pałac Artura Radziwiłła, Dwór w Ruszczy i wiele innych.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola