Belka
Piątek, 14 Grudnia 2018   imieniny: Alfred, Izydor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Campery z bizonami

Data publikacji: 2018-07-07, Data modyfikacji: 2018-07-09
A A AWydrukDrukuj  
 
admin on 7 lip 2018 - 23:18W Kurozwękach zapełniło się największe w południowo - wschodniej Polsce pole camperowo - namiotowe. Znajduje się tutaj główna baza XIV Europejskiego Tygodnia Turystyki Rowerowej. W dniach 7-14 lipca Staszów gości miłośników turystyki rowerowej z całej Europy. Na potrzeby zlotu w Kurozwękach powstało ogromne pole biwakowe, na którym zmieściło się ok. 150 camperów i drugie tyle namiotów. Na polu przez najbliższy tydzień będzie mieszkało ok. 500 osób. Na zdjęciach Campery za pałacem w pobliżu gotowego już labiryntu w kukurydzy. Więcej informacji na www.staszow-uect2018.pl Info: Witold Świtalski

Pełna treść wiadomości na: 4850 at staszowskie.pl
staszowskie.pl, Źródło artykułu: staszowskie.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
staszowski

Powiat staszowski - położony w południowo-wschodniej części województwa świętokrzyskiego, zajmuje powierzchnię 924 km² i liczy 74 tys. mieszkańców, a jego siedzibą jest miasto Staszów. W jego skład wchodzą gminy: Osiek, Połaniec, Staszów, Bogoria, Łubnice, Oleśnica, Rytwiany, Szydłów.

W minionych wiekach ziemia staszowska była we władaniu kilku rodów, stąd na jej terenach zabytkowe pałace, dwory, a nawet zamki obronne. Od szeregu stuleci był to obszar rolniczy z drobnym przemysłem opartym głównie na warsztatach rzemieślniczych. W ostatnich dziesięcioleciach w związku z wydobyciem i przetwórstwem siarki w Grzybowie i Osieku nastąpił istotny jego rozwój. Zabytki to: Staszowski Ratusz z XVIII w., Drewniana dzwonnica w Beszowej, Brama Krakowska, Pałac Artura Radziwiłła, Dwór w Ruszczy i wiele innych.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola