Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Cenzura czy odwaga? [W najnowszym TN]

Data publikacji: 2018-10-03, Data modyfikacji: 2018-10-06
A A AWydrukDrukuj  
 
Od ubiegłego piątku, czyli dnia ogólnokrajowej premiery „Kleru” Wojciecha Smarzowskiego, w Stalowej Woli huczy. Filmu nie można oglądać w należącym do MDK Kinie „Wrzos”, dysponującym największą w regionie salą widowiskowo-kinową na ponad 800 miejsc. 28 września należące do sieci Helios mające ponad 600 miejsc 4-salowe kino w Galerii VIVO! wyświetlało „Kler” na 6 seansach. Na kolejne dni zaplanowano po 3-5 projekcji dziennie. Inne komercyjne kino, „Ballada”, z salą na ponad 300 widzów – zawiesiło fi lm na swoim afi szu aż do 11 października, z dwoma seansami każdego dnia. W dniu premiery wszystkie wolne miejsca parkingowe w sąsiedztwie obu kin zapchane były autami z całego regionu, od Janowa Lubelskiego, Niska i Kraśnika, po Kolbuszową, Sandomierz, Tarnobrzeg i Leżajsk. W kilku z tych miast fi lmu jeszcze wówczas nie wyświetlano… (jr) Więcej w papierowym i elektronicznym wydaniu „TN”. KUP e-TN (kliknij w obrazek poniżej)

Pełna treść wiadomości na: tyna.info.pl/?p=33611
tyna.info.pl, Źródło artykułu: tyna.info.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
staszowski

Powiat staszowski - położony w południowo-wschodniej części województwa świętokrzyskiego, zajmuje powierzchnię 924 km² i liczy 74 tys. mieszkańców, a jego siedzibą jest miasto Staszów. W jego skład wchodzą gminy: Osiek, Połaniec, Staszów, Bogoria, Łubnice, Oleśnica, Rytwiany, Szydłów.

W minionych wiekach ziemia staszowska była we władaniu kilku rodów, stąd na jej terenach zabytkowe pałace, dwory, a nawet zamki obronne. Od szeregu stuleci był to obszar rolniczy z drobnym przemysłem opartym głównie na warsztatach rzemieślniczych. W ostatnich dziesięcioleciach w związku z wydobyciem i przetwórstwem siarki w Grzybowie i Osieku nastąpił istotny jego rozwój. Zabytki to: Staszowski Ratusz z XVIII w., Drewniana dzwonnica w Beszowej, Brama Krakowska, Pałac Artura Radziwiłła, Dwór w Ruszczy i wiele innych.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola