Belka
Wtorek, 11 Grudnia 2018   imieniny: Waldemar, Damazy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Charytatywny koncert dla Domu Pomocy Społecznej w Mokrzyszowie

Data publikacji: 2018-11-12, Data modyfikacji: 2018-11-12
A A AWydrukDrukuj  
 
18 listopada o godzinie 18:00 w Kościele pod wezwaniem Chrystusa Dobrego Pasterza na tarnobrzeskim osiedlu Mokrzyszów odbędzie się charytatywny koncert muzyki Gospel w wykonaniu GOod News Group. Cały dochód z wydarzenia zostanie przekazany na rzecz podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Mokrzyszowie. Jest to kolejna inicjatywa mieszkańców osiedla Mokrzyszów, współorganizowana przez Centrum Edukacji i Agencję Artystyczną POSITIVE, Stowarzyszenie „Mokrzyszów”, Dom Pomocy Społecznej w Mokrzyszowie oraz Parafię p/w Chrystusa Dobrego Pasterza- na czele z Księdzem Proboszczem, Wojciechem Adamczykiem. Miejsce koncertu nie jest przypadkowe, ponieważ Kościół – Parafia p/w Chrystusa Dobrego Pasterza i Dom Pomoc Społecznej, są ze sobą nierozerwalnie połączone nie tylko duchowo, ale również poprzez lata współpracy i wspólnych doświadczeń, również w zakresie niesienia pomocy. Nie jest to jednak jedyny powód, dla którego ww. świątynia została wybrana na miejsce tego wydarzenia. Koncert Good News Group, to piosenki o tematyce religijnej w niecodziennej formie i aranżacji wpisującej się w styl jakim jest Gospel. Grupa „GOoD News” powstała w Kielcach w listopadzie 2009 roku. Jej istnienie zapoczątkowały Warsztaty Gospel w Łodzi. Na przestrzeni kilku lat chór rósł w siłę i zdobywał doświadczenie podczas wielu koncertów w ośrodkach kulturalnych i kościołach. Wykonywane przez nich pieśni gospel, to dynamiczne utwory pełne treści i ducha. Członkami chóru są zarówno licealiści, studenci i osoby pracujące na co dzień zajmujący się swoimi pasjami, zainteresowaniami, których połączyła chęć niesienia dobrej nowiny – „GOod News”. Planowany na niedzielę 18 listopada 2018r. charytatywny koncert to więc propozycja nie tylko dla sympatyków pieśni o tematyce religijnej, ale również niesamowite wydarzenie kulturalne dla tych wszystkich, którzy cenią sobie improwizacje, aranżacje oraz formy muzyczne na wysokim poziomie artystycznym. Ponadto w programie: – koncert zespołu Ks. Michała Wrony „Odnów Mnie” – godz 17:00 – wystawa prac mieszkańców DPS – galeria sztuki – galeria wypieków Koncert objęty został Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Tarnobrzega.

Pełna treść wiadomości na: tyna.info.pl/?p=35861
tyna.info.pl, Źródło artykułu: tyna.info.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
staszowski

Powiat staszowski - położony w południowo-wschodniej części województwa świętokrzyskiego, zajmuje powierzchnię 924 km² i liczy 74 tys. mieszkańców, a jego siedzibą jest miasto Staszów. W jego skład wchodzą gminy: Osiek, Połaniec, Staszów, Bogoria, Łubnice, Oleśnica, Rytwiany, Szydłów.

W minionych wiekach ziemia staszowska była we władaniu kilku rodów, stąd na jej terenach zabytkowe pałace, dwory, a nawet zamki obronne. Od szeregu stuleci był to obszar rolniczy z drobnym przemysłem opartym głównie na warsztatach rzemieślniczych. W ostatnich dziesięcioleciach w związku z wydobyciem i przetwórstwem siarki w Grzybowie i Osieku nastąpił istotny jego rozwój. Zabytki to: Staszowski Ratusz z XVIII w., Drewniana dzwonnica w Beszowej, Brama Krakowska, Pałac Artura Radziwiłła, Dwór w Ruszczy i wiele innych.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola