Belka
Środa, 16 Stycznia 2019   imieniny: Marceli, Włodzimierz, Bernard
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Chciał udusić wójta?

Data publikacji: 2018-05-25, Data modyfikacji: 2018-05-26
A A AWydrukDrukuj  
 
admin on 25 Maj 2018 - 19:59Wójt Szydłowa Jan Klamczyński został poturbowany przez jednego z mieszkańców gminy. Sprawa ma związek z dużą inwestycją, której realizację planuje samorząd. Okoliczności zdarzenia bada prokuratura i staszowska policja. Od kilku dni włodarz Szydłowa chodzi w ortopedycznym kołnierzu. To efekt napaści, której padł ofiarą w połowie maja. Jak nieoficjalnie wiadomo, urzędnik został zaatakowany przez jednego z mieszkańców gminy, który od dawna toczy spór z samorządem. Jego tłem są sprawy związane z własnością gruntów. Z uzyskanych przez nas informacji wynika, że pomiędzy wójtem, a właścicielem jednej z parceli w Szydłowie doszło do kłótni w związku z planami dotyczącymi rewitalizacji miejscowości. W pewnym momencie mężczyzna miał rzekomo zacisnąć dłonie na szyi włodarza gminy i dusić go, gdy ten upadł na ziemię. Wszystko działo się parę kroków od słynnej Bramy Krakowskiej, będącej wizytówką Szydłowa. W pobliżu biegnie ruchliwa trasa Staszów-Chmielnik. Prawdopodobnie zdarzenie zauważył przejeżdżający tamtędy kierowca, który zatrzymał się i rozdzielił szamoczących się mężczyzn. Autor: Rafał StaszewskiPełna treść na stronie Tygodnika Nadwiślańskiego

Pełna treść wiadomości na: 4825 at staszowskie.pl
staszowskie.pl, Źródło artykułu: staszowskie.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
staszowski

Powiat staszowski - położony w południowo-wschodniej części województwa świętokrzyskiego, zajmuje powierzchnię 924 km² i liczy 74 tys. mieszkańców, a jego siedzibą jest miasto Staszów. W jego skład wchodzą gminy: Osiek, Połaniec, Staszów, Bogoria, Łubnice, Oleśnica, Rytwiany, Szydłów.

W minionych wiekach ziemia staszowska była we władaniu kilku rodów, stąd na jej terenach zabytkowe pałace, dwory, a nawet zamki obronne. Od szeregu stuleci był to obszar rolniczy z drobnym przemysłem opartym głównie na warsztatach rzemieślniczych. W ostatnich dziesięcioleciach w związku z wydobyciem i przetwórstwem siarki w Grzybowie i Osieku nastąpił istotny jego rozwój. Zabytki to: Staszowski Ratusz z XVIII w., Drewniana dzwonnica w Beszowej, Brama Krakowska, Pałac Artura Radziwiłła, Dwór w Ruszczy i wiele innych.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola