Belka
Wtorek, 11 Grudnia 2018   imieniny: Waldemar, Damazy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Chobrzany z pomocą

Data publikacji: 2018-08-13, Data modyfikacji: 2018-08-13
A A AWydrukDrukuj  
 
Przy parafii św. Jana Ewangelisty w Chobrzanach w gminie Samborzec odbył się niedawno koncert charytatywny ,,Dla chłopaków z Broniszewic”. Inicjatorką koncertu była radna Chobrzan Bożena Grzyb we współpracy z księdzem proboszczem Bogdanem Królem, parafią i Stowarzyszeniem Koła Gospodyń Wiejskich w Chobrzanach. – Tą akcją wsparliśmy chłopców w różnym wieku i z różnym stopniem niepełnosprawności intelektualnej i fizycznej z Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży w Broniszewicach w województwie wielkopolskim, prowadzonego przez siostry Dominikanki – mówi Bożena Grzyb. W koncercie udział wzięli uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych w Chobrzanach, zespół ,,Sidus’’ z Połańca, zespól muzyczny ,,New Vision’’ z Gorzyczan oraz gwiazda wieczoru, laureatka Europejskiego Festiwalu Anny German w Rosji Katarzyna Zawada. Na tę okazję powstał też wiersz napisany przez lokalną regionalistkę Ewę Judę, który odczytała podczas koncertu i przekazała siostrom. Podczas koncertu można było zakupić kawę i pyszne ciasto, zjeść kiełbaskę z grilla, wziąć udział w loterii fantowej oraz przekazać ofiarę pieniężną bezpośrednio siostrom. Dzięki zaangażowaniu wielu ludzi dobrej woli i wielkiego serca udało się zebrać ponad 7 tys. zł. – Serdecznie dziękuję za pomoc w organizacji koncertu. Niewyobrażalny ogrom pracy, jaki wykonaliśmy wszyscy, zasługuje na złoty medal. Celem naszej akcji było uwrażliwienie na los drugiego człowieka. Bo przecież, gdyby każdy miał to samo, nikt nikomu nie byłby potrzebny. Pomaganie jest bezcenne. Pamiętajmy o tym – dodaje Bożena Grzyb.  

Pełna treść wiadomości na: tyna.info.pl/?p=32436
tyna.info.pl, Źródło artykułu: tyna.info.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
staszowski

Powiat staszowski - położony w południowo-wschodniej części województwa świętokrzyskiego, zajmuje powierzchnię 924 km² i liczy 74 tys. mieszkańców, a jego siedzibą jest miasto Staszów. W jego skład wchodzą gminy: Osiek, Połaniec, Staszów, Bogoria, Łubnice, Oleśnica, Rytwiany, Szydłów.

W minionych wiekach ziemia staszowska była we władaniu kilku rodów, stąd na jej terenach zabytkowe pałace, dwory, a nawet zamki obronne. Od szeregu stuleci był to obszar rolniczy z drobnym przemysłem opartym głównie na warsztatach rzemieślniczych. W ostatnich dziesięcioleciach w związku z wydobyciem i przetwórstwem siarki w Grzybowie i Osieku nastąpił istotny jego rozwój. Zabytki to: Staszowski Ratusz z XVIII w., Drewniana dzwonnica w Beszowej, Brama Krakowska, Pałac Artura Radziwiłła, Dwór w Ruszczy i wiele innych.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola