Belka
Wtorek, 11 Grudnia 2018   imieniny: Waldemar, Damazy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Cudem przeżyła [W najnowszym TN]

Data publikacji: 2018-09-19, Data modyfikacji: 2018-09-22
A A AWydrukDrukuj  
 
DWIKOZY. O wielkim szczęściu może mówić pani Halina Przyłucka z Romanówki, która 10 lat temu podczas prac polowych uległa wypadkowi, w wyniku którego została całkowicie oskalpowana. Dzięki szybkiej i profesjonalnej pomocy sandomierskich lekarzy odzyskała zdrowie. Halina Przyłucka ma obecnie 74 lata i wraz z synem mieszka w Romanówce. Pomaga mu w gospodarstwie na ile jej starcza sił. Tak było również 14 października 2007 roku, podczas prac polowych. – Kopaliśmy buraki przy pomocy kombajnu podpiętego do ciągnika. Na polu byliśmy we trójkę, jeszcze tata żył – przywołuje przebieg zdarzenia Jarosław Przyłucki. – W pewnym momencie chwast z ziemią zapchał wałek napędowy pod kombajnem i mama poszła go wyczyścić. Skończyła, ale wróciła coś poprawić, mimo że mówiłem jej, że już jest w porządku. Miała spięte włosy i przepaskę na głowie. Widocznie wystawał jakiś kosmyk, który wkręcił się w wałek. Za nim poszły pozostałe włosy, a później skóra. Została zerwana wszędzie tam, gdzie rosły włosy, od szyi niemal po powieki. Mama straciła również kawałek małżowiny usznej, której nie dało się uratować. To trwało moment, usłyszałem tylko krzyk i zobaczyłem mamę bez włosów, z czerwoną głową. Na początku nawet krew nie leciała. Później wszedłem pod kombajn i wyciągnąłem skalp, który przekazałem lekarzom…(jż) Więcej w papierowym i elektronicznym wydaniu „TN”. KUP e-TN (kliknij w obrazek poniżej)

Pełna treść wiadomości na: tyna.info.pl/?p=33415
tyna.info.pl, Źródło artykułu: tyna.info.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
staszowski

Powiat staszowski - położony w południowo-wschodniej części województwa świętokrzyskiego, zajmuje powierzchnię 924 km² i liczy 74 tys. mieszkańców, a jego siedzibą jest miasto Staszów. W jego skład wchodzą gminy: Osiek, Połaniec, Staszów, Bogoria, Łubnice, Oleśnica, Rytwiany, Szydłów.

W minionych wiekach ziemia staszowska była we władaniu kilku rodów, stąd na jej terenach zabytkowe pałace, dwory, a nawet zamki obronne. Od szeregu stuleci był to obszar rolniczy z drobnym przemysłem opartym głównie na warsztatach rzemieślniczych. W ostatnich dziesięcioleciach w związku z wydobyciem i przetwórstwem siarki w Grzybowie i Osieku nastąpił istotny jego rozwój. Zabytki to: Staszowski Ratusz z XVIII w., Drewniana dzwonnica w Beszowej, Brama Krakowska, Pałac Artura Radziwiłła, Dwór w Ruszczy i wiele innych.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola