Belka
Czwartek, 17 Stycznia 2019   imieniny: Marian, Jan, Antoni
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Czują się zakładnikami [W najnowszym TN]

Data publikacji: 2019-01-02, Data modyfikacji: 2019-01-04
A A AWydrukDrukuj  
 
To miały być wymarzone mieszkania. Mieli się do nich wprowadzić na początku sierpnia 2018 r. Jednak termin ten przesunięto na koniec miesiąca, później na wrzesień, na październik, na listopad, na grudzień. Kluczy nie dostali do dziś. 50 rodzin, które miały zamieszkać w bloku Tarnobrzeskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego przy ul. św. Barbary stało się zakładnikami sporu toczonego przez wykonawcę budynku z TTBS. Długo wierzyli w zapewnienia, że lada moment otrzymują klucze. Wpłacili tzw. partycypację, wzięli kredyty, szykowali się do dostosowania mieszkań do własnych gustów – umawiali fachowców, kupowali meble. Dziś wściekłość miesza się u nich z rozpaczą. Przetarg na budowę bloku wygrało konsorcjum kierowane przez spółkę MARKOM z Tarnowa. Budynek miał być gotowy na 3 sierpnia 2018 r. Wtedy też lokatorzy mieli odebrać swoje mieszkania. Budowa jednak się przedłużała. – Nasze stanowisko jest takie, że istniały obiektywne okoliczności, które sprawiły, że doszło do opóźnienia w realizacji inwestycji. Złożyły się na to zarówno czynniki makroekonomiczne, pogodowe, jak i inne, ściśle związane z umową, za które wykonawca w żaden sposób nie odpowiada. Mało tego, w naszej ocenie winę za niektóre z nich ponosi TTBS – mówi Sławomir Nowak, pełnomocnik MARKOM-u. Pełnomocnik głównego wykonawcy ma na myśli m.in. kwestię przyłączenia prądu do budynku. Przyłącza ukończono dopiero w połowie… października. A sprawa ta leżała w gestii TTBS. – Bez tego nie mogliśmy dokonać badań skuteczności wentylacji, oddymiania klatek schodowych, a także wszelkich pomiarów elektrycznych – wymienia jedną z przyczyn opóźnienia S. Nowak… (wel) Więcej w papierowym i elektronicznym wydaniu „TN”. KUP e-TN (kliknij w obrazek pod spodem):  

Pełna treść wiadomości na: tyna.info.pl/?p=39223
tyna.info.pl, Źródło artykułu: tyna.info.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
staszowski

Powiat staszowski - położony w południowo-wschodniej części województwa świętokrzyskiego, zajmuje powierzchnię 924 km² i liczy 74 tys. mieszkańców, a jego siedzibą jest miasto Staszów. W jego skład wchodzą gminy: Osiek, Połaniec, Staszów, Bogoria, Łubnice, Oleśnica, Rytwiany, Szydłów.

W minionych wiekach ziemia staszowska była we władaniu kilku rodów, stąd na jej terenach zabytkowe pałace, dwory, a nawet zamki obronne. Od szeregu stuleci był to obszar rolniczy z drobnym przemysłem opartym głównie na warsztatach rzemieślniczych. W ostatnich dziesięcioleciach w związku z wydobyciem i przetwórstwem siarki w Grzybowie i Osieku nastąpił istotny jego rozwój. Zabytki to: Staszowski Ratusz z XVIII w., Drewniana dzwonnica w Beszowej, Brama Krakowska, Pałac Artura Radziwiłła, Dwór w Ruszczy i wiele innych.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola