Belka
Wtorek, 11 Grudnia 2018   imieniny: Waldemar, Damazy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Czytanie na stulecie [zapowiedź]

Data publikacji: 2018-08-07, Data modyfikacji: 2018-08-07
A A AWydrukDrukuj  
 
STALOWA WOLA. Miejska Biblioteka Publiczna im. Melchiora Wańkowicza szuka osób, które wspólne z zaproszonymi osobami przeczytają „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego. Chętni mogą zgłaszać się osobiście do 10 sierpnia włącznie (liczy się kolejność zgłoszeń) do czytelni Biblioteki Głównej. Zadanie nie będzie trudne: należy przeczytać fragment lektury. Uczestników czytania zaplanowanego na 8 września przygotuje Maria Bembenek, reżyserka teatru „Blagier”, a oprawę muzyczną zapewni Nadsańska Orkiestra Kameralna pod kierownictwem Edwarda Horoszki. Akcja „Narodowe Czytanie” organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 r. (r)

Pełna treść wiadomości na: tyna.info.pl/?p=32218
tyna.info.pl, Źródło artykułu: tyna.info.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
staszowski

Powiat staszowski - położony w południowo-wschodniej części województwa świętokrzyskiego, zajmuje powierzchnię 924 km² i liczy 74 tys. mieszkańców, a jego siedzibą jest miasto Staszów. W jego skład wchodzą gminy: Osiek, Połaniec, Staszów, Bogoria, Łubnice, Oleśnica, Rytwiany, Szydłów.

W minionych wiekach ziemia staszowska była we władaniu kilku rodów, stąd na jej terenach zabytkowe pałace, dwory, a nawet zamki obronne. Od szeregu stuleci był to obszar rolniczy z drobnym przemysłem opartym głównie na warsztatach rzemieślniczych. W ostatnich dziesięcioleciach w związku z wydobyciem i przetwórstwem siarki w Grzybowie i Osieku nastąpił istotny jego rozwój. Zabytki to: Staszowski Ratusz z XVIII w., Drewniana dzwonnica w Beszowej, Brama Krakowska, Pałac Artura Radziwiłła, Dwór w Ruszczy i wiele innych.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola