Belka
Piątek, 14 Grudnia 2018   imieniny: Alfred, Izydor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Dni Gminy Jeżowe 2018[zapowiedź]

Data publikacji: 2018-07-27, Data modyfikacji: 2018-07-27
A A AWydrukDrukuj  
 
JEŻOWE. W dniach 28-29 lipca na boisku rezerwowym stadionu Sparta Jeżowe odbędą się Wakacjonalia czyli Dni Gminy Jeżowe 2018. W programie przewidziano m.in. koncert zespołu „Disco Boys” (sobota, godz. 19), „Lili” (sobota, godz. 20.30) oraz „Nowator” (sobota, godz. 22). Z kolei w niedzielę wystąpią m.in. Janusz Laskowski (godz. 17), „Kordian” (godz. 22.30), oraz gwiazda imprezy – zespół „Luxtorpeda” (godz. 21). (rs)

Pełna treść wiadomości na: tyna.info.pl/?p=31506
tyna.info.pl, Źródło artykułu: tyna.info.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
staszowski

Powiat staszowski - położony w południowo-wschodniej części województwa świętokrzyskiego, zajmuje powierzchnię 924 km² i liczy 74 tys. mieszkańców, a jego siedzibą jest miasto Staszów. W jego skład wchodzą gminy: Osiek, Połaniec, Staszów, Bogoria, Łubnice, Oleśnica, Rytwiany, Szydłów.

W minionych wiekach ziemia staszowska była we władaniu kilku rodów, stąd na jej terenach zabytkowe pałace, dwory, a nawet zamki obronne. Od szeregu stuleci był to obszar rolniczy z drobnym przemysłem opartym głównie na warsztatach rzemieślniczych. W ostatnich dziesięcioleciach w związku z wydobyciem i przetwórstwem siarki w Grzybowie i Osieku nastąpił istotny jego rozwój. Zabytki to: Staszowski Ratusz z XVIII w., Drewniana dzwonnica w Beszowej, Brama Krakowska, Pałac Artura Radziwiłła, Dwór w Ruszczy i wiele innych.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola