Belka
Piątek, 14 Grudnia 2018   imieniny: Alfred, Izydor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Dni Zaklikowa 2018

Data publikacji: 2018-07-27, Data modyfikacji: 2018-07-27
A A AWydrukDrukuj  
 
ZAKLIKÓW. Tegoroczne święto miasta odbędzie się w dniach 28-29 lipca. W sobotę o godz. 10 w GOK-u wystartuje ”. W godzinach 16-18 na orliku odbywać się będą rodzinne zawody sportowe, a o godz. 19 w kościółku św. Anny wystąpi duet „Klavitarre” z Bremy. 29 lipca Dni Zaklikowa rozpoczną się o godz. 15 na stadionie Sanny. Pierwszym punktem programu będzie blok artystyczny lokalnych formacji młodzieżowych. O godz. 17 rozpocznie się koncert laureatów VIII Międzywojewódzkiego Festiwalu Piosenki Angielskiej. O 18 na scenie wystąpi grupa „Majewski Band”, a o 19 zespół „Lesioki”. O 20.15 zaplanowany jest pokaz w wykonaniu Kawalerii Kowalów z Borowa nad Wisłą. O godz. 21.30 wystąpi gwiazda wieczoru – formacja „De Mono”. (rs)  

Pełna treść wiadomości na: tyna.info.pl/?p=31581
tyna.info.pl, Źródło artykułu: tyna.info.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
staszowski

Powiat staszowski - położony w południowo-wschodniej części województwa świętokrzyskiego, zajmuje powierzchnię 924 km² i liczy 74 tys. mieszkańców, a jego siedzibą jest miasto Staszów. W jego skład wchodzą gminy: Osiek, Połaniec, Staszów, Bogoria, Łubnice, Oleśnica, Rytwiany, Szydłów.

W minionych wiekach ziemia staszowska była we władaniu kilku rodów, stąd na jej terenach zabytkowe pałace, dwory, a nawet zamki obronne. Od szeregu stuleci był to obszar rolniczy z drobnym przemysłem opartym głównie na warsztatach rzemieślniczych. W ostatnich dziesięcioleciach w związku z wydobyciem i przetwórstwem siarki w Grzybowie i Osieku nastąpił istotny jego rozwój. Zabytki to: Staszowski Ratusz z XVIII w., Drewniana dzwonnica w Beszowej, Brama Krakowska, Pałac Artura Radziwiłła, Dwór w Ruszczy i wiele innych.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola