Belka
Wtorek, 11 Grudnia 2018   imieniny: Waldemar, Damazy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Dom pomocy w niebezpieczeństwie [W najnowszym TN]

Data publikacji: 2018-09-12, Data modyfikacji: 2018-09-13
A A AWydrukDrukuj  
 
W internecie pojawił się dramatyczny apel zakonnic ze Zgromadzenia Sióstr Służebniczek NMP Niepokalanie Poczętej, prowadzących na tarnobrzeskim osiedlu Mokrzyszów Dom Pomocy Społecznej. Niestety, nie ma w nim krzty przesady. „Mieszkamy razem z naszymi 67 podopiecznymi w domu z tykającą w piwnicy bombą. To przestarzała kotłownia, która jest w fatalnym stanie technicznym i w każdej chwili grozi tragedią” – można przeczytać w sieci. – Od dawna mamy problemy ze starymi kotłami w obu naszych kotłowniach. Nie raz już było w zimie tak, że urządzenia same się wyłączały w nocy i rano wszyscy budzili się skostniali z zimna. Ale teraz jest gorzej, stan kotłów stwarza realne zagrożenie życia dla naszych podopiecznych i dla nas – mówi jedna z sióstr. „8 sierpnia 2018 r. nastąpiło zablokowanie elektrozaworu kotła c.w.u, które spowodowało niekontrolowany wyciek gazu w pomieszczeniu kotłowni. Taka sytuacja stanowiła ogromne zagrożenie wybuchem gazu. Zaleca się jak najszybszą modernizację kotłowni” – alarmuje dozór techniczny… (wel) Więcej w papierowym i elektronicznym wydaniu „TN”. KUP e-TN (kliknij w obrazek poniżej)    

Pełna treść wiadomości na: tyna.info.pl/?p=33279
tyna.info.pl, Źródło artykułu: tyna.info.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
staszowski

Powiat staszowski - położony w południowo-wschodniej części województwa świętokrzyskiego, zajmuje powierzchnię 924 km² i liczy 74 tys. mieszkańców, a jego siedzibą jest miasto Staszów. W jego skład wchodzą gminy: Osiek, Połaniec, Staszów, Bogoria, Łubnice, Oleśnica, Rytwiany, Szydłów.

W minionych wiekach ziemia staszowska była we władaniu kilku rodów, stąd na jej terenach zabytkowe pałace, dwory, a nawet zamki obronne. Od szeregu stuleci był to obszar rolniczy z drobnym przemysłem opartym głównie na warsztatach rzemieślniczych. W ostatnich dziesięcioleciach w związku z wydobyciem i przetwórstwem siarki w Grzybowie i Osieku nastąpił istotny jego rozwój. Zabytki to: Staszowski Ratusz z XVIII w., Drewniana dzwonnica w Beszowej, Brama Krakowska, Pałac Artura Radziwiłła, Dwór w Ruszczy i wiele innych.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola