Belka
Wtorek, 11 Grudnia 2018   imieniny: Waldemar, Damazy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Dotacja na budowę kompleksu sportowego

Data publikacji: 2018-11-23, Data modyfikacji: 2018-11-24
A A AWydrukDrukuj  
 
W 2020 r. – hala sportowa wraz z zapleczem sanitarno-szatniowym, w 2021 r. – niecka basenowa z szatniami i natryskami. Tak gmina Bojanów  planuje wykorzystać otrzymaną z MSiT dotację w kwocie 4,1 mln. zł na budowę kompleksu sportowego w Stanach. Stanowi ona połowę kosztów inwestycji, szacowanych na ok. 8,2 mln zł. Basen ma umożliwić upowszechnienie w gminie nauki pływania, co będzie wymagać doliczenia do kosztów jego utrzymania kosztów dowozu na lekcje pływania dzieci ze szkół w Przyszowie, Bojanowie i Gwoźdźcu. (r)

Pełna treść wiadomości na: tyna.info.pl/?p=37118
tyna.info.pl, Źródło artykułu: tyna.info.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
staszowski

Powiat staszowski - położony w południowo-wschodniej części województwa świętokrzyskiego, zajmuje powierzchnię 924 km² i liczy 74 tys. mieszkańców, a jego siedzibą jest miasto Staszów. W jego skład wchodzą gminy: Osiek, Połaniec, Staszów, Bogoria, Łubnice, Oleśnica, Rytwiany, Szydłów.

W minionych wiekach ziemia staszowska była we władaniu kilku rodów, stąd na jej terenach zabytkowe pałace, dwory, a nawet zamki obronne. Od szeregu stuleci był to obszar rolniczy z drobnym przemysłem opartym głównie na warsztatach rzemieślniczych. W ostatnich dziesięcioleciach w związku z wydobyciem i przetwórstwem siarki w Grzybowie i Osieku nastąpił istotny jego rozwój. Zabytki to: Staszowski Ratusz z XVIII w., Drewniana dzwonnica w Beszowej, Brama Krakowska, Pałac Artura Radziwiłła, Dwór w Ruszczy i wiele innych.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola