Belka
Wtorek, 11 Grudnia 2018   imieniny: Waldemar, Damazy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Dożynki, dożynki [zapowiedź]

Data publikacji: 2018-08-07, Data modyfikacji: 2018-08-07
A A AWydrukDrukuj  
 
SANDOMIERZ. Miejskie dożynki odbędą się 15 sierpnia. Rozpocznie je o godz. 10.30 msza dziękczynna w kościele pod wezwaniem Matki Bożej Królowej Polski. O 11.30 korowód dożynkowy przejedzie ulicami miasta. Druga część święta plonów odbędzie się na placu przy przepompowni na ulicy Powiśle. O godz. 17 zaplanowane jest tam wmurowanie tablicy upamiętniającej 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. O 17.30 na scenie wystąpi Zespół Tańca Ludowego „Sędomir”. Na godz. 19 zaplanowane są pokazy rycerskie, a na 19.30 występ Michała Cezara Białego. O 22 odbędzie się pokaz teatru ognia. (rs)

Pełna treść wiadomości na: tyna.info.pl/?p=32190
tyna.info.pl, Źródło artykułu: tyna.info.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
staszowski

Powiat staszowski - położony w południowo-wschodniej części województwa świętokrzyskiego, zajmuje powierzchnię 924 km² i liczy 74 tys. mieszkańców, a jego siedzibą jest miasto Staszów. W jego skład wchodzą gminy: Osiek, Połaniec, Staszów, Bogoria, Łubnice, Oleśnica, Rytwiany, Szydłów.

W minionych wiekach ziemia staszowska była we władaniu kilku rodów, stąd na jej terenach zabytkowe pałace, dwory, a nawet zamki obronne. Od szeregu stuleci był to obszar rolniczy z drobnym przemysłem opartym głównie na warsztatach rzemieślniczych. W ostatnich dziesięcioleciach w związku z wydobyciem i przetwórstwem siarki w Grzybowie i Osieku nastąpił istotny jego rozwój. Zabytki to: Staszowski Ratusz z XVIII w., Drewniana dzwonnica w Beszowej, Brama Krakowska, Pałac Artura Radziwiłła, Dwór w Ruszczy i wiele innych.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola