Belka
Środa, 24 Kwietnia 2024   imieniny: Aleks, Grzegorz, Aleksander
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

"Edward Dwurnik - In Memoriam" [zapowiedź]

Data publikacji: 2019-01-18, Data modyfikacji: 2019-01-19
A A AWydrukDrukuj  
 
Muzeum Historyczne Miasta Tarnobrzega zaprasza na wernisaż wystawy; „Edward Dwurnik – In memoriam”, który odbędzie się 20 stycznia o godz. 17 w Zamku Tarnowskich w Dzikowie. Na wystawie prezentowanych jest prawie 50 prac zmarłego w październiku ubiegłego roku mistrza, który już za życia stał się klasykiem polskiego malarstwa współczesnego. Edward Dwurnik był absolwentem warszawskiej ASP, którą ukończył w 1970 roku. Ogromny wpływ na jego artystyczne wybory wywarła twórczość Nikifora. Był artystą niezwykle „płodnym”. Pozostawił po sobie kilkanaście tysięcy dzieł. Niektóre z nich złożyły się na słynne cykle malarskie: „Podróże autostopem”, „Warszawa”, „Portret”, „Sportowcy”. Dwurnik często prezentował swoje obrazy w najważniejszych galeriach Polski i Europy. Za swoją twórczość został nagrodzony m.in.: Nagrodą Kulturalną „Solidarności”, Nouvelle Biennale de Paris, nagrodą Olimpiady Sztuki w Seulu i Nagrodą Fundacji Sztuki Współczesnej. (rs)

Pełna treść wiadomości na: tyna.info.pl/?p=40441
tyna.info.pl, Źródło artykułu: tyna.info.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
staszowski

Powiat staszowski - położony w południowo-wschodniej części województwa świętokrzyskiego, zajmuje powierzchnię 924 km² i liczy 74 tys. mieszkańców, a jego siedzibą jest miasto Staszów. W jego skład wchodzą gminy: Osiek, Połaniec, Staszów, Bogoria, Łubnice, Oleśnica, Rytwiany, Szydłów.

W minionych wiekach ziemia staszowska była we władaniu kilku rodów, stąd na jej terenach zabytkowe pałace, dwory, a nawet zamki obronne. Od szeregu stuleci był to obszar rolniczy z drobnym przemysłem opartym głównie na warsztatach rzemieślniczych. W ostatnich dziesięcioleciach w związku z wydobyciem i przetwórstwem siarki w Grzybowie i Osieku nastąpił istotny jego rozwój. Zabytki to: Staszowski Ratusz z XVIII w., Drewniana dzwonnica w Beszowej, Brama Krakowska, Pałac Artura Radziwiłła, Dwór w Ruszczy i wiele innych.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola