Belka
Wtorek, 11 Grudnia 2018   imieniny: Waldemar, Damazy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Filmy w bibliotece [zapowiedź]

Data publikacji: 2018-08-07, Data modyfikacji: 2018-08-07
A A AWydrukDrukuj  
 
STALOWA WOLA. W repertuarze ostatnich seansów z Kinie Plenerowym, w tym roku wyjątkowo zorganizowanym w patio Biblioteki Międzyuczelnianej (w każdy piątek i sobotę o godz. 20.30) znajdują się jeszcze warte polecenia tytuły znakomitych reżyserów, m.in. Zelenki, Jarmusha, Skoniecznego, Baudera czy Fiennesa. 10 i 11 sierpnia można oglądać komedie „Zagubieni” i „Skarb”, 17 i 18 sierpnia – dokumenty „Perwersyjny przewodnik po ideologiach” i „Władca wszechświata”, 24 i 25 sierpnia – thrillery „Blue Rain” i „Hardkor Disko”, a na zakończenie wakacji, 31 sierpnia i 1 września – familijne obrazy „Czerwony żółw” i „Duża ryba i begonia”. Wstęp – wolny. (rs)

Pełna treść wiadomości na: tyna.info.pl/?p=32223
tyna.info.pl, Źródło artykułu: tyna.info.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
staszowski

Powiat staszowski - położony w południowo-wschodniej części województwa świętokrzyskiego, zajmuje powierzchnię 924 km² i liczy 74 tys. mieszkańców, a jego siedzibą jest miasto Staszów. W jego skład wchodzą gminy: Osiek, Połaniec, Staszów, Bogoria, Łubnice, Oleśnica, Rytwiany, Szydłów.

W minionych wiekach ziemia staszowska była we władaniu kilku rodów, stąd na jej terenach zabytkowe pałace, dwory, a nawet zamki obronne. Od szeregu stuleci był to obszar rolniczy z drobnym przemysłem opartym głównie na warsztatach rzemieślniczych. W ostatnich dziesięcioleciach w związku z wydobyciem i przetwórstwem siarki w Grzybowie i Osieku nastąpił istotny jego rozwój. Zabytki to: Staszowski Ratusz z XVIII w., Drewniana dzwonnica w Beszowej, Brama Krakowska, Pałac Artura Radziwiłła, Dwór w Ruszczy i wiele innych.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola