Belka
Wtorek, 11 Grudnia 2018   imieniny: Waldemar, Damazy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Globe w "Dziesiątce"

Data publikacji: 2018-11-30, Data modyfikacji: 2018-12-03
A A AWydrukDrukuj  
 
Szkoła Podstawowa nr 10 w Tarnobrzegu uczestniczy w  przedsięwzięciu pod nazwą GLOBE (światowym programie obserwacyjnym i edukacyjnym badania środowiska). Rola „Dziesiątki” została doceniona – przedstawicielkę tarnobrzeskiej szkoły Jolantę Tworek zaproszono do uczestnictwa w wielkiej konferencji programu w Tuluzie we Francji. Brały w niej udział tylko dwie polskie placówki, w tym właśnie tarnobrzeska SP 10. Uczestnicy konferencji zostali zaproszeni do CNES, francuskiej agencji badania kosmosu. Dodatkową atrakcją była możliwość zobaczenia Aerospace Museum. GLOBE to projekt, w który zaangażowało się ponad 24 tys. szkół ze 112 krajów. Ich uczniowie uczestniczą w badaniach dotyczących atmosfery i klimatu, hydrologii, pokrycia terenu i gleby. Pomagają w prowadzeniu pomiarów, a ich wyniki, za pośrednictwem internetu, przesyłają do centrali programu. W ten sposób powstaje globalna baza danych. Całość koordynuje amerykańskie Stowarzyszenie Badań Atmosfery, wspierane m.in. przez NASA i inne amerykańskie agencje rządowe. (grab)

Pełna treść wiadomości na: tyna.info.pl/?p=37450
tyna.info.pl, Źródło artykułu: tyna.info.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
staszowski

Powiat staszowski - położony w południowo-wschodniej części województwa świętokrzyskiego, zajmuje powierzchnię 924 km² i liczy 74 tys. mieszkańców, a jego siedzibą jest miasto Staszów. W jego skład wchodzą gminy: Osiek, Połaniec, Staszów, Bogoria, Łubnice, Oleśnica, Rytwiany, Szydłów.

W minionych wiekach ziemia staszowska była we władaniu kilku rodów, stąd na jej terenach zabytkowe pałace, dwory, a nawet zamki obronne. Od szeregu stuleci był to obszar rolniczy z drobnym przemysłem opartym głównie na warsztatach rzemieślniczych. W ostatnich dziesięcioleciach w związku z wydobyciem i przetwórstwem siarki w Grzybowie i Osieku nastąpił istotny jego rozwój. Zabytki to: Staszowski Ratusz z XVIII w., Drewniana dzwonnica w Beszowej, Brama Krakowska, Pałac Artura Radziwiłła, Dwór w Ruszczy i wiele innych.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola