Belka
Wtorek, 11 Grudnia 2018   imieniny: Waldemar, Damazy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Grand Prix dla Kleksów we Włoszech

Data publikacji: 2018-09-21, Data modyfikacji: 2018-09-23
A A AWydrukDrukuj  
 
admin on 21 wrz 2018 - 20:41XI Międzynarodowy Festiwal "Orfeo in Italia" organizowany we włoskiej miejscowości Lido di Jesolo zakończył się sukcesem dla staszowskich tancerek. Główną nagrodę - Grand Prix Festiwalu, wytańczyła grupa „Kleks I”. W kategorii grup tanecznych staszowskie tancerki nie miały sobie równych. Dwunastoosobowe międzynarodowe jury, po trzech dniach zmagań festiwalowych, bezapelacyjnie i jednogłośnie przyznało dla najstarszej reprezentacyjnej formacji tanecznej - „Kleks I” – główną nagrodę, czyli Grand Prix Festiwalu. Młodsze tancerki, „Kleks II”, w swojej kategorii 11-13 lat wytańczyły pierwsze miejsce oraz otrzymały dyplom za najlepszy kostium sceniczny. Międzynarodowy festiwal we Włoszech, w którym mierzyli się ze sobą wokaliści i tancerze, trwał od 9 do 15 września br. Podział uczestników odbywa się jedynie według kategorii wiekowej. W tańcu mierzą się ze sobą grupy reprezentujące wszystkie style tańca. W festiwalu udział brały dzieci i młodzież m.in. z: Malty, Kazachstanu, Szwecji, Gruzji, Portugalii, Ukrainy, Hiszpanii, Włoch, Białorusi, Niemiec oraz Bułgarii. Wcześnie rano w niedzielę, 16 września, burmistrz Miasta i Gminy Staszów, Leszek Kopeć, rodziny i przyjaciele przywitali zwyciężczynie, które przyjechały wraz z trenerami z Włoch. Tancerki, przy akompaniamencie piosenki „We are the champions” powitał Leszek Kopeć. - Jesteście wspaniałe. Dziękujemy Wam za wszystkie Wasze osiągnięcia – mówił Burmistrz. - Wyjazd był pełen wrażeń i nowych doświadczeń. Ważne jest to, kto nas oceniał i w jaki sposób. Jeżeli jurorzy zagraniczni przychodzą i kłaniają nam się w pas, to jest chyba największy sukces – mówiła Małgorzata Szmyrgała. Podczas pobytu we Włoszech „Kleksy” dostały mnóstwo zaproszeń od organizatorów innych festiwali międzynarodowych. Trenerka, dziękując rodzicom podkreśliła, że wychowanie młodych tancerek procentuje. - Wychowujemy je wspólnie. Są to dzieci, które są przez wszystkich chwalone. Bądźcie Państwo z nich dumni – mówiła. Dziewczyny oprócz pracy, miały też dużo czasu na odpoczynek. - A należało im się za te lata ciężkiej pracy. Dziękujemy za wsparcie Pana Burmistrza i Starosty – podkreślała trenerka. Po trzech dniach konkursowych zmagań, tancerki ze Staszowa mogły zwiedzać Wenecję, a w drodze powrotnej Wiedeń. Wyjazd nie byłby możliwy dzięki organizacji i wsparciu rodziców oraz sponsorów: Burmistrz Miasta i Gminy Staszów, Starostwo Powiatowe w Staszowie, ENREM – POŁANIEC Sp. z o.o., Firma Odzieżowa BARBARAS Marcin Skowron, ”MIODOWY MŁYN” Hotel – Restauracja, GRUPA AZOTY KiZCHS „SIARKOPOL” w GRZYBOWIE , ENEA ELEKTROWNIA POŁANIEC S.A., ZAKŁAD ENERGETYKI CIEPLNEJ sp. z o.o. w STASZOWIE, PRZEDSIĘBIORSTWO GOSPODARKI KOMUNALNEJ I MIESZKANIOWEJ sp. z o.o. w STASZOWIE, HUTA SZKŁA GOSPODARCZEGO TADEUSZ WRZEŚNIAK Sp. z o.o. Źródło: staszow.pl

Pełna treść wiadomości na: 4894 at staszowskie.pl
staszowskie.pl, Źródło artykułu: staszowskie.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
staszowski

Powiat staszowski - położony w południowo-wschodniej części województwa świętokrzyskiego, zajmuje powierzchnię 924 km² i liczy 74 tys. mieszkańców, a jego siedzibą jest miasto Staszów. W jego skład wchodzą gminy: Osiek, Połaniec, Staszów, Bogoria, Łubnice, Oleśnica, Rytwiany, Szydłów.

W minionych wiekach ziemia staszowska była we władaniu kilku rodów, stąd na jej terenach zabytkowe pałace, dwory, a nawet zamki obronne. Od szeregu stuleci był to obszar rolniczy z drobnym przemysłem opartym głównie na warsztatach rzemieślniczych. W ostatnich dziesięcioleciach w związku z wydobyciem i przetwórstwem siarki w Grzybowie i Osieku nastąpił istotny jego rozwój. Zabytki to: Staszowski Ratusz z XVIII w., Drewniana dzwonnica w Beszowej, Brama Krakowska, Pałac Artura Radziwiłła, Dwór w Ruszczy i wiele innych.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola