Belka
Czwartek, 17 Stycznia 2019   imieniny: Marian, Jan, Antoni
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Igrają z ogniem [W najnowszym TN]

Data publikacji: 2018-12-19, Data modyfikacji: 2018-12-20
A A AWydrukDrukuj  
 
Dlaczego właśnie ogień? Każde z nich odpowie na to pytanie inaczej. Nie będzie jednak w tych wypowiedziach ani słowa o dziecięcym marzeniu, aby zostać strażakiem. Nic w tym stylu. Między wierszami pojawi się fascynacja tajemniczym żywiołem, siłą, która uczyniła go pierwszym bóstwem dawnych ludów, i nad którą chce się zapanować. Który budzi zarazem zachwyt, podziw i strach. Jak daleko jest od zakochania w ogniu do uczynienia z tego profesji na poważną część życia? Bronią się przed takim stawianiem sprawy. Gdzie tam jeszcze do profesji! Więc – co to jest? Moda? Hobby? Pasja? To już bliższe prawdy. Nie wykluczają, że kiedyś to może być sposób zarabiania na życie, jak w przypadku kilku polskich profesjonalnych grup, złożonych, jak „Los fuegos”, m.in. z byłych cyrkowców. Na razie każde z nich – trzech młodych chłopaków i trzy dziewczyny – ma swoje zajęcie, z którego się utrzymuje, albo które ma mu zapewnić utrzymanie w przyszłości.  Tomasz Zubrzycki, menedżer wywodzącej się ze Stalowej Woli grupy Leśne Licho Fire Show: – W moim przypadku „fire show” to ostatnich 12 lat życia. Z poprzednią grupą, powstałą na fali pierwszej wielkiej popularności tej działalności w całym świecie, dawaliśmy nawet po 15 pokazów miesięcznie. Rozpadła się po 10 latach. Nie dał rady bez tego wytrzymać, bo, jak mówi, od dziecka „jarało go” wszystko, co się wiąże z ogniem…(jr) Więcej w papierowym i elektronicznym wydaniu „TN”. KUP e-TN (kliknij w obrazek poniżej

Pełna treść wiadomości na: tyna.info.pl/?p=38664
tyna.info.pl, Źródło artykułu: tyna.info.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
staszowski

Powiat staszowski - położony w południowo-wschodniej części województwa świętokrzyskiego, zajmuje powierzchnię 924 km² i liczy 74 tys. mieszkańców, a jego siedzibą jest miasto Staszów. W jego skład wchodzą gminy: Osiek, Połaniec, Staszów, Bogoria, Łubnice, Oleśnica, Rytwiany, Szydłów.

W minionych wiekach ziemia staszowska była we władaniu kilku rodów, stąd na jej terenach zabytkowe pałace, dwory, a nawet zamki obronne. Od szeregu stuleci był to obszar rolniczy z drobnym przemysłem opartym głównie na warsztatach rzemieślniczych. W ostatnich dziesięcioleciach w związku z wydobyciem i przetwórstwem siarki w Grzybowie i Osieku nastąpił istotny jego rozwój. Zabytki to: Staszowski Ratusz z XVIII w., Drewniana dzwonnica w Beszowej, Brama Krakowska, Pałac Artura Radziwiłła, Dwór w Ruszczy i wiele innych.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola