Belka
Wtorek, 11 Grudnia 2018   imieniny: Waldemar, Damazy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Informacja z obrad I Sesji Rady Powiatu Niżańskiego kadencji 2018-2023

Data publikacji: 2018-11-21, Data modyfikacji: 2018-11-21
A A AWydrukDrukuj  
 
Dnia 19 listopada 2018 r. odbyła się I Sesja Rady Powiatu Niżańskiego, inaugurująca kadencję 2018 – 2023. Posiedzenie rozpoczęło się odśpiewaniem hymnu Rzeczypospolitej Polskiej. Po złożeniu ślubowania, radnymi Rady Powiatu Niżańskiego VI kadencji zostali: Robert Bednarz, Marian Chrapko, Sylwester Daśko, Magdalena Hasiak, Jan Kowal, Tomasz Kozak, Gabriel Lesiczka, Łukasz Ludian, Adam Mach, Agnieszka Niwińska, Stanisław Pliszka, Tomasz Podpora, Roman Pokora, Jan Połeć, Władysław Pracoń, Małgorzata Sztaba-Cholewa, Andrzej Tofilski, Gabriel Waliłko i Karol Wołoszyn. Rada Powiatu Niżańskiego w głosowaniu tajnym na Przewodniczącego Rady Powiatu Niżańskiego wybrała Pana Sylwestra Daśko. Wiceprzewodniczącymi Rady Powiatu zostali radni Stanisław Pliszka i Magdalena Hasiak. Rada Powiatu na funkcję Starosty Niżańskiego wybrała Pana Roberta Bednarza, co jest wynikiem historycznym, ponieważ pierwszy raz zdarzyło się, aby dotychczasowy starosta został ponownie obdarzony poparciem i wybrany na kolejną kadencję. Dziękując za oddane głosy, Starosta podkreślił, że jest tu po to, aby służyć mieszkańcom, a zdobyte doświadczenie samorządowe, jako radny trzech kadencji Rady Powiatu, a wcześniej radny Gminy Jeżowe, posłuży do dobrego wywiązywania się z oczekiwań. Zobowiązując się do sumiennej pracy na rzecz powiatu i mieszkańców, zaprosił wszystkich chętnych do szerokiej współpracy. Na wniosek Starosty Niżańskiego, Wicestarostą został radny Adam Mach, natomiast członkami Zarządu radni: Jan Połeć, Karol Wołoszyn i Tomasz Podpora.

Pełna treść wiadomości na: tyna.info.pl/?p=36801
tyna.info.pl, Źródło artykułu: tyna.info.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
staszowski

Powiat staszowski - położony w południowo-wschodniej części województwa świętokrzyskiego, zajmuje powierzchnię 924 km² i liczy 74 tys. mieszkańców, a jego siedzibą jest miasto Staszów. W jego skład wchodzą gminy: Osiek, Połaniec, Staszów, Bogoria, Łubnice, Oleśnica, Rytwiany, Szydłów.

W minionych wiekach ziemia staszowska była we władaniu kilku rodów, stąd na jej terenach zabytkowe pałace, dwory, a nawet zamki obronne. Od szeregu stuleci był to obszar rolniczy z drobnym przemysłem opartym głównie na warsztatach rzemieślniczych. W ostatnich dziesięcioleciach w związku z wydobyciem i przetwórstwem siarki w Grzybowie i Osieku nastąpił istotny jego rozwój. Zabytki to: Staszowski Ratusz z XVIII w., Drewniana dzwonnica w Beszowej, Brama Krakowska, Pałac Artura Radziwiłła, Dwór w Ruszczy i wiele innych.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola