Belka
Piątek, 14 Grudnia 2018   imieniny: Alfred, Izydor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

IV Podkarpacie Pokazy Lotnicze w Mielcu [zapowiedź ]

Data publikacji: 2018-07-24, Data modyfikacji: 2018-07-25
A A AWydrukDrukuj  
 
MIELEC. 28 lipca na terenie Lotniska Mielec odbędą się IV Podkarpackie Pokazy Lotnicze, które będą wplecione w kalendarz obchodów 80-lecia przemysłu lotniczego w Mielcu oraz 100-lecia polskiego lotnictwa. Ich zadaniem będzie również promocja związana z gospodarką regionu. W pokazach, których organizatorem są Polskie Zakłady Lotnicze, Województwo Podkarpackie, Lotnisko Mielec i Miasto Mielec, uczestniczyć będą m.in. Artur Kielak, zespoły akrobacyjne FireBirds, Celfast Flying Team, będzie też można zobaczyć samoloty produkowane w Mielcu np. „Iskrę” i „Biesa”. Wielkimi atrakcjami imprezy będą łotewski zespól akrobacyjny „Baltic Bees” oraz jeden z najbardziej rozpoznawalnych, wojskowych samolotów na świecie, wielozadaniowy samolot bojowy F-16, używany przez Polskie Siły Powietrzne od 2006 r. Maszyna, którą zobaczymy nad Mielcem, pomalowana będzie w specjalny, niezwykle atrakcyjny sposób, podkreślający jej przynależność do Tiger Demo Team Poland. Na ekspozycji naziemnej sprzętu lotniczego znajdzie się m.in. transportowy C-130 „Hercules”. Lotnisko otwarte jest od godz. 10, I blok pokazów startuje o godz. 11, II – o 16. Na zakończenie wystąpią Dawid Kwiatkowski (godz. 19) oraz Maryla Rodowicz (21). Na teren lotniska będzie można dojechać bezpłatnymi liniaki MKS. Wstęp wolny. (r)

Pełna treść wiadomości na: tyna.info.pl/?p=31490
tyna.info.pl, Źródło artykułu: tyna.info.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
staszowski

Powiat staszowski - położony w południowo-wschodniej części województwa świętokrzyskiego, zajmuje powierzchnię 924 km² i liczy 74 tys. mieszkańców, a jego siedzibą jest miasto Staszów. W jego skład wchodzą gminy: Osiek, Połaniec, Staszów, Bogoria, Łubnice, Oleśnica, Rytwiany, Szydłów.

W minionych wiekach ziemia staszowska była we władaniu kilku rodów, stąd na jej terenach zabytkowe pałace, dwory, a nawet zamki obronne. Od szeregu stuleci był to obszar rolniczy z drobnym przemysłem opartym głównie na warsztatach rzemieślniczych. W ostatnich dziesięcioleciach w związku z wydobyciem i przetwórstwem siarki w Grzybowie i Osieku nastąpił istotny jego rozwój. Zabytki to: Staszowski Ratusz z XVIII w., Drewniana dzwonnica w Beszowej, Brama Krakowska, Pałac Artura Radziwiłła, Dwór w Ruszczy i wiele innych.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola