Belka
Wtorek, 22 Stycznia 2019   imieniny: Anastazy, Wincenty, Wiktor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Jadą Raki do armii.

Data publikacji: 2018-08-24, Data modyfikacji: 2018-08-24
A A AWydrukDrukuj  
 
Wczesnym rankiem w czwartek 23 sierpnia, równo ze wschodem słońca, z Huty „Stalowa Wola” SA wyjechał pierwszy konwój z 6 potężnymi stalowymi maszynami. To elementy czwartego Kompanijnego Modułu Ogniowego Rak. W piątek, także o świcie, wyjechały kolejne 2 moździerze Rak oraz 4 opancerzone, naszpikowane elektroniką Artyleryjskie Wozy Dowodzenia AWD. Tak oto zostały zrealizowane dostawy tego nowoczesnego sprzętu dla 21. Brygady Strzelców Podhalańskich. Tym samym zrealizowano dostawę czwartego KMO Rak, co oznacza, iż produkcyjna faza ważnego kontraktu osiągnęła półmetek, i jednostki Wojska Polskiego już posiadają 32 nowoczesne i skuteczne moździerze samobieżne oraz 16 wozów dowodzenia. Kontrakt, przypomnijmy, zawarty w HSW 28 kwietnia 2016 r. w obecności ówczesnej premier polskiego rządu Beaty Szydło, zakładał dostawy modułów ogniowych w takim tempie: dwa w roku 2017, trzy w roku 2018 i trzy w roku 2019. Przedmiotem kontraktu jest system uzbrojenia od podstaw skonstruowany w Polsce, z wiodącym udziałem konstruktorów z HSW SA, produkowany przez polski przemysł obronny. Pierwszy seryjny moździerz Rak na potrzeby kontraktu zmontowany został w HSW już 17 listopada 2016 r., zaś pierwszy KMO z kontraktu o wartości 968,3 mln zł dostarczony został, zgodnie z harmonogramem, w czerwcu 2017 r. Pierwszym w Siłach Zbrojnych RP użytkownikiem tego systemu uzbrojenia została „Cyfrowa” 17. Wielkopolska Brygada Zmechanizowana. Sprzęt jako kolejne otrzymały 12. Brygada Zmechanizowana w Szczecinie oraz 15. Giżycka Brygada Zmechanizowana. Końcową fazą realizacji kontraktu będzie dostawa trzech KMO w 2019 r…(r) Więcej w papierowym  wydaniu ,,TN” OLYMPUS DIGITAL CAMERA  

Pełna treść wiadomości na: tyna.info.pl/?p=32892
tyna.info.pl, Źródło artykułu: tyna.info.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
staszowski

Powiat staszowski - położony w południowo-wschodniej części województwa świętokrzyskiego, zajmuje powierzchnię 924 km² i liczy 74 tys. mieszkańców, a jego siedzibą jest miasto Staszów. W jego skład wchodzą gminy: Osiek, Połaniec, Staszów, Bogoria, Łubnice, Oleśnica, Rytwiany, Szydłów.

W minionych wiekach ziemia staszowska była we władaniu kilku rodów, stąd na jej terenach zabytkowe pałace, dwory, a nawet zamki obronne. Od szeregu stuleci był to obszar rolniczy z drobnym przemysłem opartym głównie na warsztatach rzemieślniczych. W ostatnich dziesięcioleciach w związku z wydobyciem i przetwórstwem siarki w Grzybowie i Osieku nastąpił istotny jego rozwój. Zabytki to: Staszowski Ratusz z XVIII w., Drewniana dzwonnica w Beszowej, Brama Krakowska, Pałac Artura Radziwiłła, Dwór w Ruszczy i wiele innych.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola