Belka
Środa, 16 Stycznia 2019   imieniny: Marceli, Włodzimierz, Bernard
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Jest koalicja, która ma rządzić powiatem staszowskim!

Data publikacji: 2018-11-07, Data modyfikacji: 2018-11-08
A A AWydrukDrukuj  
 
admin on 7 lis 2018 - 10:38We wtorek w Staszowie dopięto już niemal wszystkie szczegóły dotyczące nowej koalicji, która ma rządzić powiatem staszowskim. Będą ją tworzyć Prawo i Sprawiedliwość, Stronnictwo Ziemi Staszowskiej Piast i...Regionalne Forum Samorządowe. Według wstępnych przymiarek starostą ma być Józef Żółciak, wicestarostą Leszek Guzal - Obaj z Prawa i Sprawiedliwości. Pozostałe ugrupowania będą miały swoich reprezentantów w zarządzie - mają w nim zasiąść Janusz Bąk i Romuald Zgrzywa. Zawarta koalicja oznacza ,że powiatem będzie rządziła stabilna większość 14 radnych. W opozycji zostaje Polskie Stronnictwo Ludowe mające 5 radnych. Ludowcy są więc największymi przegranymi wyborów - po wielu latach zostali odsunięci od władzy w powiecie, natomiast ich wieloletni partner koalicyjny - Regionalne Forum Samorządowe pozostaje w gronie rządzących powiatem. Czytaj więcej: Echo Dnia

Pełna treść wiadomości na: 5068 at staszowskie.pl
staszowskie.pl, Źródło artykułu: staszowskie.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
staszowski

Powiat staszowski - położony w południowo-wschodniej części województwa świętokrzyskiego, zajmuje powierzchnię 924 km² i liczy 74 tys. mieszkańców, a jego siedzibą jest miasto Staszów. W jego skład wchodzą gminy: Osiek, Połaniec, Staszów, Bogoria, Łubnice, Oleśnica, Rytwiany, Szydłów.

W minionych wiekach ziemia staszowska była we władaniu kilku rodów, stąd na jej terenach zabytkowe pałace, dwory, a nawet zamki obronne. Od szeregu stuleci był to obszar rolniczy z drobnym przemysłem opartym głównie na warsztatach rzemieślniczych. W ostatnich dziesięcioleciach w związku z wydobyciem i przetwórstwem siarki w Grzybowie i Osieku nastąpił istotny jego rozwój. Zabytki to: Staszowski Ratusz z XVIII w., Drewniana dzwonnica w Beszowej, Brama Krakowska, Pałac Artura Radziwiłła, Dwór w Ruszczy i wiele innych.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola