Belka
Wtorek, 11 Grudnia 2018   imieniny: Waldemar, Damazy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Kandydaci na wójta gminy Oleśnica 2018

Data publikacji: 2018-09-26, Data modyfikacji: 2018-09-29
A A AWydrukDrukuj  
 
admin on 26 wrz 2018 - 22:08Podajemy kandydatów na Wójta Gminy Oleśnica w Powiecie Staszowskim w wyborach samorządowych, które odbędą się 21 października 2018 r. Zgłoszeni kandydaci: 1. JUDA Leszek Stanisław, lat 63, KWW Regionalne Forum Samorządowe 2018, zam. Oleśnica 2. LALEWICZ Edward Józef, lat 58, KW Prawo i Sprawiedliwość, zam. Oleśnica 3. PIĄTKOWSKI Grzegorz Stanisław, lat 63, KWW Nasza Gmina Oleśnica, zam. Oleśnica 4. PLEWA Krzysztof Antoni, lat 40, KWW „Twórcze Współdziałanie” Krzysztof Antoni Plewa, zam. Oleśnica Sondaż przedwyborczy! Zagłosuj na swojego kandydata: Wójt Gminy Oleśnica

Pełna treść wiadomości na: 5018 at staszowskie.pl
staszowskie.pl, Źródło artykułu: staszowskie.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
staszowski

Powiat staszowski - położony w południowo-wschodniej części województwa świętokrzyskiego, zajmuje powierzchnię 924 km² i liczy 74 tys. mieszkańców, a jego siedzibą jest miasto Staszów. W jego skład wchodzą gminy: Osiek, Połaniec, Staszów, Bogoria, Łubnice, Oleśnica, Rytwiany, Szydłów.

W minionych wiekach ziemia staszowska była we władaniu kilku rodów, stąd na jej terenach zabytkowe pałace, dwory, a nawet zamki obronne. Od szeregu stuleci był to obszar rolniczy z drobnym przemysłem opartym głównie na warsztatach rzemieślniczych. W ostatnich dziesięcioleciach w związku z wydobyciem i przetwórstwem siarki w Grzybowie i Osieku nastąpił istotny jego rozwój. Zabytki to: Staszowski Ratusz z XVIII w., Drewniana dzwonnica w Beszowej, Brama Krakowska, Pałac Artura Radziwiłła, Dwór w Ruszczy i wiele innych.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola